Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

M05 Tactical SA M05 lumipuvun takki



Lumipuku M05 takki

Suomen armeijan M05 lumipuvun takki. Talviseen naamiointiin suunniteltu lumipuku on helppo vetää muun talvivaatetuksen päälle, jolloin se tarjoaa lumikuvion lisäksi mukavan lisäsuojan kosteutta ja tuulta vastaan. Hihojen sisällä lumisuojat sekä vyötäröllä, hupussa ja helmassa säädettävä kuminauha. Päätä suojaa tilava huppu ja rinnassa pystyvetoketjulliset taskut.

Takissa käytännöllisen väljä leikkaus, joten se on helppo pukea ja se ei rajoita liikkumista, alle mahtuu luonnollisesti pakkasvaatetus. Valmistettu kestävistä, vettä ja lunta hylkivistä materiaaleista. Kuviolla erinomainen naamiointikyky lumisessa maastossa. 

Pukuun saatavilla myös Lumipuku M05 housut

Materiaalit: 70% polyesteri, 30% puuvilla
Pesu: 60°C

Valmistaja: Origopro Oy

Hinta:119.00 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S (748)3 kpl
M (750)2 kpl
L (752-54)1 kpl
XL (756)2 kpl
XXL (758-60)2 kpl
XXXL (762-64)1 kpl

Suosittelemme myös

SA M82 pilottitakki, ylijäämä

sa_ilmavoimien_pilottitakki1.JPG&width=280&height=500
SA M82 vihreä pilottitakki Suomen armeijalta. Se astui palvelukseen vähän Hawk-harjoituskoneiden jälkeen. Draken- ja Mig 21Bis-hävittäjien vielä jyristessä taivaalla. Mukava takki pitää myös vähän vähemmän lennokkaissa hommissa.
Taskuja on viisi. Rintataskut (2 kpl) avautuvat viistosti kohti takin kokopitkää..
Hinta: 69.90 €

Anar Hirvas naisten metsästyshousu, oranssi camo

Anar_Hirvas_W_housut_naismallin_paalla_edesta_1200x.jpg&width=280&height=500
Anar Hirvas –hirvijahtihousujen ominaisuuksia ja rakenteita suunniteltaessa ovat lähtökohtana olleet syksyn jahtikauden alati muuttuvat sääolosuhteet, metsästäjien tarpeet ja toiveet, hirvijahtivaatteita koskevat asetukset, sekä tyylikkyys. Lopputuloksena on syntynyt täysin tuulen- ja vedenpitävät..
Hinta: 99.00 €149.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »