Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Snowrock's Snow Pro+ -50C



Snowrock`s SNOW PRO -50C

Lämmin rukkanen ankariin talviolosuhteisiin, kun pakkanen paukkuu ja viima vinkuu.

Pintakangas kestävää tuulta ja vettä hylkivää tekokuitua. Peukalon selkämyksessä säämiskämäinen materiaali kosteuden pyyhkimiseen. Kosketusnahka peukalon päässä mahdollistaa puhelimen käytön käsineet kädessä.

Sisävuori lämmintä thinsulatea, jossa on myös tuulen- ja vedenpitävä hiporakalvo. Kiristinremmi ranteessa, ja kiristinkuminauha kauluksessa pitävät huolta ettei lumi pääse hanskaan sisään.

Ranneremmit pitävät huolta etteivät rukkaset pääse vaivikaa tippumaan. Magneetit ranteissa helpottavat käsineiden kuivaamista ja niillä saat kiinnitettyä käsineet nopeasti vaikka kairanvarteen eikä tarvitse pelätä käsineiden lähtevän tuulen mukana. Heijastimet selkämyksessä parantavat turvallisuutta talven pimeydessä.

Väri musta/musta

Hinta:59.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S1 kpl
M2 kpl
L1 kpl
XL3 kpl
XXL3 kpl

Suosittelemme myös

Nahkasormikkaat villa/kashmir-neulevuorilla, miesten

mutka_nahkasorm_vilkashm1.jpg&width=280&height=500
Neulevuorillinen nahkasormikas aidosta nahasta. Vuori on valmistettu villasta (85%) ja kashmirista (15%) joten se on lämmin ja pehmeä kädessä. Notkean nahan ja yksikerroksisen vuorin ansiosta sormikaalla on hyvä ja pitävä otetuntuma esim. autolla ajaessa. 
Nahkasormikas muotoutuu käteen käytössä ja..
Hinta: 39.95 €

Britti Anti-Flash suojasormikkaat, käyttämätön yljäämä

brit_antiflash_sormikkaat_valk1.JPG&width=280&height=500
Royal Navyn suoja-asuun kuuluvat käsineet suojaavat käyttäjän lyhytkestoiselta kuumuudelta. Palosuojatut käsineet ovat osa merivoimien aluksilla käytettävään "Anti-flash gear" suoja-asua.
Käsineen kämmenosa on valmistettu ohuesta ja notkeasta nahasta. Otetuntuma on erittän hyvä ja näillä onnistuu tarkempikin..
Hinta: 9.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »