Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Snowrock's ICE BLACK



Snowrock`s ICE BLACK

Vedenpitävä ja lämmin rukkanen talvisiin harrasteisiin. Kulutuskestävän tekstiilipinnan alla eristekuitua sekä vedenpitävä Hipora-kalvo. Nahkainen kämmenvahvike parantaa pitoa ja suojaa kulutukselta Notkea rukkanen tarjoaa hyvän otepidon esim. eräsauvoista tai kairasta. Pitkä ranne suojaa tuiskussa ja pehmeä vuorikangas tuntuu mukavalta kädessä.

Erikoisuutena Snowrock`s ICE rukkasessa magneetit joiden avulla hanskat on helppo kiinnittää roikkumaan metallisiin pintoihin (mootorikelkat, kairat, lämpöpatterit jne.).

Materiaalit: päälinen ja eriste 100% polyesteri, kämmen naudannahka

Hinta:25.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S4 kpl
M5 kpl
L7 kpl
XL2 kpl
XXL4 kpl

Suosittelemme myös

LapLap naisten vuohennahkarukkanen, valkoinen

laplap_naisten_vuohennahkarukkanen_va1.JPG&width=280&height=500
Lämmin vuohennahkainen lämpörukkanen. Laadukas rukkanen sopii hyvin talven pakkaskeleihin ja monipuoliseen ulkoilukäyttöön. Rukkasella saa pitävän otteen ja se pitää tuulta ja hylkii kosteutta.
Eristeenä rukkasessa on Thinsulate®. Lisäksi käsineessä on pehmeä teddyvuori. Näissä on käden hyvä olla pakkasella..
Hinta: 39.95 €

SA nahkasormikas

sa_nahkasormikkaat1.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan viralliset nahkasormikkaat/lomasormikkaat. Siistit mustat kokonahkaiset käsineet pehmeällä neulevuorilla. Hanska oli alunperin tarkoitettu pidettäväksi lomapuvun kanssa, mutta nahkahanskan hyvistä ominaisuuksista johtuen se luiskahtaa usein varusmiesten taistelukäsineeksi harjoituksissa..
Hinta: 37.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »