Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti MK16/MK17 lentomiehistön haalari, oliivi, ylijäämä



Kevyt ilmavoimien haalari Brittien ylijäämästä. Kevyestä ja ilmavasta kankaasta valmistettu haalari sopii hyvin kesäiseen työskentelyyn, kevyt ja hengittää mainiosti. Useita taskuja. Lahkeiden suissa vetoketjulliset levennykset pukemista helpottamaan. Vyötäröllä tarranauhalliset säädöt. 

Taskuja: vinot rintataskut vetoketjuilla, sivutaskut joiden yhteydessä tarranauhalla avattava läpivienti haalarin sisälle, lahkeiden alareunassa tarranauhasulkuiset taskut, hihassa 3x kynätasku, rinnassa pieni D-lenkki.

HUOM! Taskujaottelussa ja määrässä vaihtelua mallien välillä. Mallit MK16A, MK16B, MK17B tai muu lentomiehistön haalari. Malleja ei eritellä vaan haalarit toimitetaan kokojen mukaan. Ominaisuudet pääosin samat.

Vaihtoehdot haalareihin merkittyjä kokoja muodossa: henkilön pituus / rinnanympärys, suluissa armeijan kokonumero. Tarkka mitta voi vaihdella hieman (esim. koko 5 voi olla 172 tai 173 cm merkinnällä).

Käytettyä armeijan ylijäämää.

Hinta:35.00 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
180/104 cm1 kpl

Suosittelemme myös

Itävallan armeijan villapaita, uusi, musta

mt_itavaltavillis_mu1.jpg&width=280&height=500
Laadukas ja erittäin lämmin uustuotanto Itävallan armeijan villapaidasta. Valmistettu tuhdista ja ryhdikkäästä langasta, eli toimii eristekerroksena kuoriasun alla tai sellaisenaan. Paksun langan ja vahvikepalojen ansiosta tämä kestää kovempaakin käyttöä. 100% villa pysyy lämpimänä myös kosteissa oloissa..
Hinta: 114.90 €

Mil-Tec BW lumipuku, uusi

mt_bw_lumipuk_uusi.jpg&width=280&height=500
BW lumipuku
Saksan armeijan lumipuvun mallilla valmistettuja naamioasuja. Kevyt kuoripuku muun talvivaatetuksen päälle talviseen naamiointiin. Valkealle pohjalle on lisätty tummia havukuvioita rikkomaan käyttäjän muodon lumisessa maastossa. Jos tarvitset vaaleampaa kuviointia, voit kääntää puvun ympäri..
Hinta: 69.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »