Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA karvalakki, harmaa, ylijäämä



Klassikko Suomen armeijan varustuksesta. Harmaa karvalakki on tyylikäs ja lämmin asuste myös siviilissä.

Huom! Kokovaihtoehdot lakkiin merkattuna kokona (pään ympärys senteissä). Kannattaa valita ainakin kokoa isompi kuin oman pään mitta sillä lakit ovat käytettyjä ja usein aavistuksen kutistuneita. Jos lakin koko pitää paikkansa, sentin suuri ei karvalakissa haittaa ollenkaan.

"II-laatu" merkityt vaihtoehdot ovat kuluneempaa ylijäämää. Karvasta saattaa puuttua pala, kangas voi olla normaalia kuluneempaa tai muuta vastaavaa käytön aiheuttamaa kulumaa esiintyy normaalia enemmän. Aivan käyttökelpoisia lakkeja, mutta tiedosta että nämä ovat normaalia kulahtaneempia.

Käytettyä Suomen armeijan ylijäämää.

Hinta:16.50 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
542 kpl
5510 kpl
562 kpl
579 kpl

Suosittelemme myös

Ruotsin ilmavoimien kenttälakki, ylijäämä

ruotsi_ilmavoimat_kenttalakki1.jpg&width=280&height=500
Ruotsin ilmavoimien kenttälakki, hieman vanhempaa malli. Lipallinen lakki on varustettu taitettavilla korvaläpillä ja reilulla lipalla. Lipassa ei koviketta, mutta tiheän tikkauksen ansiosta pysyy hyvin muodossa.
Koot: lakit ovat kutistuneita, joten pienet koot. Lakin kokomerkintä voi poiketa todellisesta..
Hinta: 5.00 €

BW naisten maastohousut, Saksa ylijäämää

bw_housut400x400.jpg&width=280&height=500
BW naisten maastohousut, ylijäämää
Mukavan pehmeäksi käytetyt saksalaiset kenttähousut ovat saavuttaneet suuren suosion maasto- ja työhousuina. Housujen leikkaus on onnistunut. Se näyttää hyvältä ja toimii myös maastossa kuljettaessa. Housuissa on vyölenkit ja valmiit napit henkseleitä varten.
Maastokuvio..
Hinta: 29.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »