Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA merinovillapipo



Bunkkeri Pro - SA merinovillapipo

Suomen armeijan miehistöpipon mallilla valmistettu laadukas merinovillapipo. Tiheä neule ja sileä merinovillalanka tekevät piposta erittäin hyvin päähän istuvan. Saumaton alareuna ei hierrä päätä ja reunan voi vetää vaikka suoraksi tarvittaessa. Pipo istuu mukavan napakasti lähes kaiken kokoisiin päihin. 

Pipon syvyyttä voi säätää reunaa rullaamalla. Kerran taitettuna pipo yltää korvien päälle ja kahdella taitoksella siitä saadaan ns. "sissipipo" joka jää juuri korvanlehtien yläreunaan.

Villahan pysyy lämpimänä vaikka se kostuu, sekä sillä on luonnostaan hyvä kosteuden siirto. Nämä ominaisuudet ja hyvä istuvuus tekevät SA piposta erittäin hyvän päähineen esim. hiihtoon ja erälle. Pelkistetty ulkoasu toki toimii myös urbaanissa ympäristössä. Myös värejä löytyy perinteisen oliivin lisäksi mustana, tummanharmaana, tummansinisenä, meleerattuna vihreänä ja punaisena. 

Materiaali: 100% merinovilla

Valmistettu Suomessa.

Tuote kuuluu Erärepun omaan Bunkkeri PRO -sarjaan.

Bunkkeri PRO -sarjan tuotteet valmistetaan täyttämään tai vastaamaan armeijakäyttöön suunniteltujen vaatteiden laatuvaatimuksia.

Hinta:26.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta 83529 kpl
Tummansininen 80719 kpl
Punainen18 kpl
Harmaa 43518 kpl
Havunvihreä 88410 kpl

Suosittelemme myös

SA M62 maastotakki (vm. 62-79), ylijäämä

sa_m62takki_vanha1.JPG&width=280&height=500
SA M62 (vm. 62-79) maastopuvun takki
Legendaarisen M62 maastopuvun takki alkuperäisin 60-luvun kankain ja mitoituksin. 
Nämä on tehty paksummasta puuvillakankaasta kuin uudemmat ja kuosikaan ei muutu vuosittain. Nähtävästi yksi ja sama valmistaja pääsi tekemään alkupään puvut. Värisävyt vaihtelevat..
Hinta: 16.50 €

BW panssarimiehistön haalari irtovuorilla, oliivi, ylijäämä

bw_tankkihaalari_vuorilla_oliv1.jpg&width=280&height=500
Saksalainen panssarimiehistön haalari irtovuorilla. Kestävä haalari sopii hyvin työhaalariksi tai muuten vain suojaksi kovaan rymyämiseen. Irtovuorin ansiosta tätä voi käyttää myös viileämmässä säässä, kesällä vuorin voi riisua pois ja käyttää vain haalarin kuoriosaa.
Haalari on valmistettu erittäin..
Hinta: 69.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »