Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

LapLap mönkkäri-sormikas, Cordura



LapLap mönkkärihanska

Vahva ja kulutuskestävä Cordura sopii kaikkin hommiin, joissa pukineen materiaali joutuu hankaukselle alttiiksi. Otteen pitoa ajovälineen kahvoista parantaa kämmenten nahkavahvike. Sopii monipuolisesti kaikenlaisiin ulkoilmaharrastuksiin.

Kevyt Thinsulate-eristetty hanska sopii kylmille keleille, kevääseen ja syksyyn. Tämä ei kuitenkaan ole aivan tunnoton tumppu vaan otteeseen saa sopivasti herkkyyttäkin. 

Cordurahan on tunnettu kestävyydestään ja suosittu mm. reppumateriaalina ja ajo-asuissa.

Hinta:15.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S17 kpl
M14 kpl
L34 kpl
XL42 kpl
XXL18 kpl

Suosittelemme myös

HeatX lämmitettävät rukkaset

Everyday_Rukkaset_Nahka-grip_1200x.jpg&width=280&height=500
Heat Experience -akkulämmitetyt rukkaset
HeatX™ -rukkaset ovat mukavan taipuisat, säänkestävät ja ne on tehty kestävistä materiaaleista. Käsineiden Thinsulate(R) kuitueriste pitää kädet lämpiminä.
Kämmenen selkäpuolella sijaitsevat lämmityselementit ulottuvat kämmenen päältä sormenpäihin asti..
Hinta: 139.90 €

Britti Nomex sormikas, käyttämätön ylijäämä

brit_nomex3sorm_1.jpg&width=280&height=500
Brittiläiset "näppylähanskat", tosin perinteisiin puutarhakäsineisiin verrattuna kovemmasta materiaalista. Näissä on nimittäin käytetty Nomex III palosuojattua aramidineulosta jonka ansiosta käsineet kestävät kuumuutta ja kulutusta erittäin hyvin.
Mallimerkintä näissä on GLOVES CONTACT COMBAT (ARAMID)..
Hinta: 9.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »