Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

LapLap nappanahkarukkanen, pitkä



Pitkä lampaan nappanahkarukkanen erikoispehmeällä SuperSoft-teddyvuorella. Eristekuituna untuvan eristävyyttä jäljittelevä Primaloft®* ja kuorikerros lampaan nappanahkaa. Erittäin lämmin rukkanen talven kovimpiin pakkasiin. Käsituntuma hanskoissa on kuohkea ja pehmoinen, erittäin pehmoinen.

*Sisävuoren Primaloft® on nykyaikainen untuvamainen eriste, jota käytetään mm. USA:n arktisten olosuhteiden asusteissa. Se on lämpöarvoiltaan untuvan luokkaa mutta menettää kostuessaan vain 5% lämpimyydestään. Erikoiskuitu on erittäin kevyttä, mutta se säilyttää kuohkeutensa perinteistä vanua paremmin.

Väri musta.

Hinta:49.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S1 kpl
XL2 kpl
XXL2 kpl

Suosittelemme myös

Belgialainen lentäjän käsine, ylijäämä

belgia_pilothanska.JPG&width=280&height=500
Laadukas nahkakämmenkäsine hyvään hintaan. Kyseessä on siis Belgialainen lentäjän käsine, hyvin käteen istuva sormikas jossa kämmenpuoli kunnon nahkaa ja selkämys kangasta. Sisäpinta nukattu pehmeäksi, joten varsin mukava kädessä, muutenkin laadukkasti tehty hanska. Lyhyehkö varsi ranteeseen ja siviilikelpoinen..
Hinta: 7.90 €

Hollanti "Thinsulate" nahkasormikkaat, käyttämätön ylijäämä

hollanti_nahkasormikas_thinsulate1.jpg&width=280&height=500
Siistit nahkasormikkaat Hollannin armeijalta. Ulkopuoli mustaa nahkaa ja sisällä kevyt Thinsulate™ eristevuori. Hyvä otetuntuma ja istuvuus.

Thinsulate™ 40g eristevuori
Päällä tyylitelty tikkaus
Kuori aitoa nahkaa

Mitoitus hoikka ja pitkä. Vaihtoehdot kämmenen ympärys tuumissa.
Käyttämätöntä..
Hinta: 19.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »