Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

"Pohjosen tykit" raappahousut, 60% puuvilla

Vanhat kunnon raappahousut, eli paksut välihousut kylmään säähän. Perinteinen välikerros ei ole menettänyt toimivuuttaan vuosien saatossa, vaan näillä on edelleen mukava toimitella askareita talviaikaan. Käytetään välikerroksena alusvaatteiden ja päällimmäisen kerroksen välissä. Sisältä pehmoinen raappahousu on myös luvattoman mukava "kotihousu" sisällä pötköttelyyn.

Reiluhko mitoitus. Vyötärön kujaan pujotetulla nauhalla kiristettävä vyötärö. Joustamattoman nauhan pystyy tarvittaessa vaihtamaan kuminauhaksi ilman ratkomista/ompelua.

Materiaalit: 60% puuvilla, 40% polyesteri

Hinta:19.99 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S2 kpl
M3 kpl
L10 kpl
XL4 kpl
XXL5 kpl
3XL2 kpl

Suosittelemme myös

Hirvikalsarit, oliivi

hirvikalsarit_171931812466703b659ca36_1000x.jpg&width=280&height=500
Oliivinvihreät pitkälahkeiset puuvillaiset alushousut hirvikuvioilla. Rento leikkaus ja selpalus tekevät näistä mukavan tuntuiset perinteiset kalsarit. Monen mielestä nämä ovat se ainoa oikea alusvaate kylmänä vuodenaikana. 
Materiaali: 100% puuvilla 
Hinta: 17.95 €

Tekninen alushousu "Power-merino", musta

origo_powermerino_housu1.JPG&width=280&height=500
Power-merino alus-/väliasun housut
Huippukevyt ja kestävä alushousu vaativaan käyttöön. Kaksikerroksinen kangas yhdistää Cordura-nylonin kestävyyden merinovillan lämmittäviin ominaisuuksiin.
Housujen materiaalina käytetty Cordura-nylon on kulutuskestävyydeltään omaa luokkaansa moniin muihin aluskerrastoihin..
Hinta: 59.00 €69.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »