Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Raappahousut, 100% puuvilla



Vanhat kunnon raappahousut, eli paksut puuvillaiset välihousut kylmään säähän. Perinteinen välikerros ei ole menettänyt toimivuuttaan vuosien saatossa, vaan näillä on edelleen mukava toimitella askareita talviaikaan. Käytetään välikerroksena alusvaatteiden ja päällimmäisen kerroksen välissä. Sisältä pehmoinen raappahousu on myös luvattoman mukava "kotihousu" sisällä pötköttelyyn.

Reiluhko mitoitus. Kujaan pujotettu vyötärökuminauha on vaihdettavissa ilman ratkomista/ompelua.

Materiaalit: 100% puuvilla (200-220 g/m2)

Hinta alk.24.99 €

Vaihtoehdot

Tuote Hinta Varastosaldo
4XL29.99 €3 kpl

Suosittelemme myös

Hollantilaiset thermoalushousut, harmaa, käyttämätön ylijäämä

hollanti_alushousut_thermowave_ha1.jpg&width=280&height=500
Hollannin armeijan tekniset thermokalsarit. Perinteinen pitkälahkeinen alushousu thermowave-neuloksella, joka jättää iholle pitkittäiset ilmakanavat. Tuoksuja vastaan Silver+ -hygieniakäsittely, joka estää bakteerikasvua.
Housut näyttävät kovin hoikilta mutta venyvät ja asettuvat mukavan tiiviisti iholle..
Hinta: 15.95 €

Britti ECW housun lämpövuori, ylijäämä

brit_ecw_housuvuori_oliv1.jpg&width=280&height=500
Kevyt vanueristetty tikkivuori kylmän sään housujen alle. Helppo pukea ja voidaan käyttää kaikkien riittävän väljien housujen alla, ei vaadi erillistä kiinnitystä. Liukaspintainen kangas ei tarraa muihin kerroksiin.

Kevyet materiaalit
Sivuilla täyspitkät vetoketjut
Vyötäröllä kiristysnyöri

Vaihtoehdot..
Hinta: 9.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »