Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Kotimainen merinovillapoolo, musta



Paksu kotimainen merinovillapoolo

Kun tarvitset lämpimämpää väliasun puseroa tämä on valintasi (paino n. 375 g/m2). Mukava merinovilla sopii sekä viileään että kylmään keliin. Eikä haittaa vaikka kulkiessa pukkaisi vähän hikeä.   

Villa tuo kosteuden pintaan, pysyy mukavan tuntuisena ja säilyttää lämpimyytensä kostuneenakin. Kun pysähdyt, kosteuden siirto jatkuu ja asu kuivuu kuin itsestään ilman, että sitä tarvitsee riisua.

Villavaatteiden raikkaana pitäminen on helppoa. Vain tuuletus silloin tällöin ja pesu siinä vaiheessa, kun kamppeet laitetaan säilöön pidemmäksi aikaa riittää. Talvella pesun voi suorittaa tamppaamalla vaatetta kevyesti puhtaalla hangella mattojen tapaan.

Nämä on tehty Suomessa monen vuosikymmenten ammattitaidolla. Materiaali on 100% merinovilla. Mitoitus on reilu ja siinä on otettu huomioon villan ominaisuus hieman kutistua.

Villapesu 30°C

Hinta:99.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S1 kpl
XL1 kpl

Suosittelemme myös

Kynsikäs harmaa merinovilla 100%

kynsikas_-_harmaa_-_muokattu.jpg&width=280&height=500
Kynsikäs merinovilla 100%
Kotimainen istuva ja joustava perinteinen neulottu kynsikäs. Istuvuus ja ohut neulos mahdollistavat tarkankin työskentelyn.
Materiaali 100 merinovilla. Käsinpestävä 40 C. 
Hinta: 14.75 €

SA M83 villapaita sininen

sa_m83villis_ilmavoimat1.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan käytössä oleva mukava ja kestävä villapaita. Tämä on nykyinen malli, jossa olkapäillä ja kyynärpäissä kangasvahvisteet. Malli otettiin briteiltä, kun hyvän olivat kerran kehittäneet ja sieltä niitä puolustusvoimillekin on toisinaan tullut. Meille nämä tehdään Suomessa perinteisellä intin..
Hinta: 89.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »