Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti thermal housut, käyttämätön ylijäämä



Kevyet ja pieneen tilaan pakkautuvat lämpöhousut Britti-armeijalta. Tarkoitettu puettavaksi muiden vaatteiden alle tai päälle tuomaan lämmikettä kylmällä säällä. Vaivaton pakata pieneenkin reppuun ja helppo pukea päälle myös kengät jalassa. Lahkeissa on polveen tai ylös asti aukevat vetoketjut. Vyötäröllä ja lahkeiden suissa on kuminauhat ja vyötäröllä nappisulku. Sivuilla taskut. Mukana pakkauspussi johon housut voidaan sulloa kuljetusta varten. 

Kuorimateriaali on todella kevyttä ja tuulenpitävää nylon-kangasta ja välissä vanua. Vanu on varsin kevyttä ja hyvin eristävää. Housujen yleistuntuma on hieman samankaltainen kuin makuupussien materiaalit, joten nämä tarjoavat erittäin mukavan ja kevyen eristeen kylmässä säässä. Kevyiden materiaalien ansiosta tämän voi pukea myös väljän maastopuvun alle lämpökerrastoksi. 

Väritys on käännettävä, toinen puoli vihreä toinen vaalea hiekka/beige. Reilu mitoitus.

Materiaalit: kuori 100% nylon, vanu 100% polyesteri

Käyttämätöntä armeijan ylijäämää. 

Hinta:39.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
XL2 kpl

Suosittelemme myös

M05 pakkashousut Hunter, lumikuvio

pakkashousut_m05hunter_lumi1.jpg&width=280&height=500
M05-pakkashousut ovat tutut armeijasta ja ne on valmiina kovimpiin pakkasiin. Nämä Suomen sotaväenkin vuolaasti kehumat henkselihousut ovat omiaan pilkki- tai hirvipassihommiin. Housut on erittäin helppo pukea päälle ja riisuakin, vaivaton heittää päälle vaikka passipaikalla. Näppärät, maastoon sulautuvat..
Hinta: 214.90 €

Masculin Fleece väliasu

Fleece_valiasu_miehen_paalla.jpg&width=280&height=500
Hengittävä fleecekerrasto välikerrokseen. Materiaali soveltuu hyvin aluskerraston päälle kylmyyttä eristämään. kosteus siirtyy helposti seuraavaan kerrokseen ja ihon lähin kerros pysyy näin kuivempana. Aluskerrastoksi sopii parhaiten ohut merino mutta myös tekninen toimii.
Paidan kaulus on mallia kilpikonna..
Hinta: 29.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »