Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti ECW sukat Type II, käyttämätön ylijäämä

Erittäin lämpimät villasukat Brittien ECW vaatetusjärjestelmästä. Tuhti villafroteesukka pitää jalat lämpimänä ja kuivana kovassakin kelissä. Aivan loistava sukka saappaaseen, näissä ei jalat hierrä tai palele.

Ilmava rakenteen ja sisäpinnan lenkkineuleen ansiosta sukat sitovat lämpöä ja poistavat kosteutta tehokkaasti jalkineen sisällä. Villan luonnollisten ominaisuuksien ansiosta sukat toimivat erinomaisesti vaihtelevissa oloissa. Tuhti sukka ehkäisee hiertymien syntymistä, toimii alussukan kanssa tai sellaisenaan.

Mallimerkintä:

SOCKS, MEN'S, EXTREME COLD WEATHER (ECW) UNDYED
NATO Stock No. 8415-99-136-0635

Vaihtoehdot sukkiin merkittyjä brittikokoja, suluissa lähin vastaava "kotimainen".

Materiaalit: 80-90% villa, 10-20% nylon

Käyttämätöntä armeijan ylijäämää. Mahdollisia varastoinnin jälkiä.

Hinta:14.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
7-11 (40-45)3 kpl
9-13 (43-47)4 kpl
11-15 (45-49)3 kpl

Suosittelemme myös

GreenGo paksu merinofroteesukka, musta (NRO2006V)

greengo_paksufrotee_mu1.JPG&width=280&height=500
Erittäin lämmin ja miellyttävän pehmeä merinovillafroteinen sukka saumattomalla kärjellä. Napakan joustavasta neuleesta valmistettu sukka istuu tukevasti jalassa ja se pysyy paikoillaan myös kovemmassa menossa.
Sisäpinnalla merinovillainen lenkkineule joka poistaa kosteutta tehokkaasti ja luo sukkaan..
Hinta: 10.95 €

Britti "Cold Weather" makuupussi, ylijäämä

britti_makuupussi_coldweather1.jpg&width=280&height=500
Brittiläinen armeijamakuupussi lujista materiaaleista. Tukevarakenteinen pussi ei ehkä sovellu kevytretkeilyyn, mutta hieman rönttäisempään menoon oikein mainio peli. Leveä vetoketju joka on suojattu eritselistalla sekä kaksi verkkotaskua esim. sukkien kuivattamiseen.
Mukana toimitetaan pussiin sopiva..
Hinta: 59.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »