Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Pinewood Melange villafroteesukka, paksu

Lämmin ja paksu villafroteesukka Cordura® vahvikkeilla. Kestävä sukka sopii vaelluskenkiin, saappaisiin ja työkenkiin. Tuhti sukka pitää jalat lämpimänä, kuivana ja ehkäisee hiertymien syntymisen.

Sukan sisäpinnan lenkkineule tehostaa kosteuden poistoa ja sukan eristävyyttä. Rakenne yhdistettynä villan luonnollisiin ominaisuuksiin varmistavat kuivat jalat vaativissakin olosuhteissa. Runsaasti villaa sisältävän sukan ominaisuudet korostuvat varsinkin kosteissa oloissa ja pitkillä reissuilla. Hyvästä eristävyydestä huolimatta villa säilyttää hengittävyyden ja kyvyn siirtää kosteutta pois jalasta.

  • Kärki ja kanta vahvistettu Cordura® vahvikkeilla
  • Runsaasti villaa
  • Napakka neule ja hyvä istuvuus

Materiaalit. 71% villa, 28% polyamidi, 1% elastaani

Hinta:29.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
37-393 kpl
40-425 kpl
43-457 kpl
46-483 kpl

Suosittelemme myös

Tesema Retkisukat, harmaa

tesema_retkisukka.jpg&width=280&height=500
Teseman uusi merinovillainen retkisukka on suunniteltu ulkoilukäyttöön ja sen ominaisuudet täyttävät vaatimukset kovissakin olosuhteissa. Pitkässä varressa neulosrakenne joka jakaa pidon koko matkalle, näin sukka pysyy jalassa kiristämättä ja hiertämättä. Jalkaterän sisäpinta pehmeää ja tehokkaasti kosteutta..
Hinta: 17.90 €

GreenGo varreton ohut merinosukka, pinkki

greengo_varretonmerino_pinkki1.JPG&width=280&height=500
Laadukaat kotimaiset merinovillasukat yksivärisenä. Merinovillaiset sukat pitävät jalat lämpimänä, kuivana ja hajuttomana kelissä kuin kelissä.
Ohut ja matala malli napakalla istuvuudella. Sopii erinomaisesti mataliin kenkiin ja varsinkin kesäiseen käyttöön. Anatominen istuvuus pitää sukan paikallaan..
Hinta: 6.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »