Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Pinewood Melange villafroteesukka, paksu

Lämmin ja paksu villafroteesukka Cordura® vahvikkeilla. Kestävä sukka sopii vaelluskenkiin, saappaisiin ja työkenkiin. Tuhti sukka pitää jalat lämpimänä, kuivana ja ehkäisee hiertymien syntymisen.

Sukan sisäpinnan lenkkineule tehostaa kosteuden poistoa ja sukan eristävyyttä. Rakenne yhdistettynä villan luonnollisiin ominaisuuksiin varmistavat kuivat jalat vaativissakin olosuhteissa. Runsaasti villaa sisältävän sukan ominaisuudet korostuvat varsinkin kosteissa oloissa ja pitkillä reissuilla. Hyvästä eristävyydestä huolimatta villa säilyttää hengittävyyden ja kyvyn siirtää kosteutta pois jalasta.

  • Kärki ja kanta vahvistettu Cordura® vahvikkeilla
  • Runsaasti villaa
  • Napakka neule ja hyvä istuvuus

Materiaalit. 71% villa, 28% polyamidi, 1% elastaani

Hinta:29.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
37-393 kpl
40-424 kpl
43-453 kpl
46-483 kpl

Suosittelemme myös

GreenGo varreton ohut merinosukka, musta

greengo_varretonmerino_musta1.JPG&width=280&height=500
Laadukaat kotimaiset merinovillasukat yksivärisenä. Merinovillaiset sukat pitävät jalat lämpimänä, kuivana ja hajuttomana kelissä kuin kelissä.
Ohut ja matala malli napakalla istuvuudella. Sopii erinomaisesti mataliin kenkiin ja varsinkin kesäiseen käyttöön. Anatominen istuvuus pitää sukan paikallaan..
Hinta: 6.95 €

Tesema Merino Sport

tesema_merinosport.jpg&width=280&height=500
Ympärivuotiseen käyttöön suunniteltu merinovillasukka. Sukan varsi, kanta, pohja ja kärki on pehmeää ja tehokkaasti kosteutta siirtävää merinovillafroteeta. Jalkapöytä ohuempaa neuletta, jonka ansiosta sukka on todella mukava pitää jalkineessa. Pohja on vahvistettu kestämään vaativaakin käyttöä, erinomainen..
Hinta: 15.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »