Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

GreenGo paksu merinofroteesukka, musta (NRO2006V)

Erittäin lämmin ja miellyttävän pehmeä merinovillafroteinen sukka saumattomalla kärjellä. Napakan joustavasta neuleesta valmistettu sukka istuu tukevasti jalassa ja se pysyy paikoillaan myös kovemmassa menossa.

Sisäpinnalla merinovillainen lenkkineule joka poistaa kosteutta tehokkaasti ja luo sukkaan ilmavan eristekerroksen kylmää vastaan. Villan luonnollisten ominaisuuksien ansiosta sukka pysyy lämpimänä ja miellyttävän tuntuisena pitkilläkin reissuilla. Paksu froteesukka sopii käytettäväksi kaikkeen eräilyyn, ulkotyöhön, kalastukseen jne. Toki mainio "päivittäissukka" jos tykkäät pitää varpaat lämpöisinä.

  • Merinovillafrotee
  • Saumaton kärki
  • Napakan istuva, mutta ei tiukka
  • Ehkäisee hajuja
  • Valmistettu Suomessa

Materiaalit: 80 % merinovilla (mulesing-vapaa), 15 % polyamidi, 5 % elastaani

Hinta:10.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
36-3812 kpl
39-4118 kpl
42-4423 kpl
45-4715 kpl

Suosittelemme myös

GreenGo lasten merinosukka, kettu

greengo_lasten_kettu1.JPG&width=280&height=500
Laadukaat kotimaiset merinovillasukat sympaattisella eläinkuvalla. Merinovillaiset sukat pitävät jalat lämpimänä, kuivana ja hajuttomana kelissä kuin kelissä.
Ohut malli sopii hyvin päivittäiseen käyttöön.
Valmistettu mulesing-vapaasta merinovillasta. Kärkisaumaton.
Materiaali: 80 % merinovilla, 15..
Hinta: 7.95 €

Zent kiristämätön merinovillasukka, antrasiitti

zent_124_merinosukka_antrasiitti1.jpg&width=280&height=500
Kiristämätön merinovillasukka päivittäiseen käyttöön. Hellä varsi on valmistettu ylhäältä asti ilman kiristävää pantaa ja pito jakautuu koko matkalle, näin sukan varsi ei aiheuta puristusta ja painetta jalkaan. Ohut ja kiristämätön sukka sopii päivittäiseen käyttöön sekä unisukaksi.

Pitävä, mutta hellä..
Hinta: 7.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »