Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA kauluspaita M91 pitkähihainen, oliivi, käyttämätön ylijäämä

Oliivinvihreä Suomen armeijan kauluspaita, PAITAPUSERO/M91. Siisti ja särmä paita laadukkaista materiaaleista. Sopii käytettäväksi sellaisenaan tai esim. villapaidan alla. 

Vaihtoehtojen kokomerkinnät:

Vaihtoehtoina paitaan merkitty kauluskoko ja suluissa paidasta mitattu rinnanympärys. Mitoissa voi esiintyä pientä vaihtelua valmistajien välillä. Voit mitata sopivasta paidasta rinnanympäryksen ja verrata vaihtoehdossa ilmoitettuun mittaan.

Materiaalit: 65% polyesteri, 35 % puuvilla

Käyttämätöntä armeijan ylijäämää. Värisävyt vaihtelevat hieman valmistajien välillä, osa hieman vaaleampia ja osa tummempia. Joissain paidoissa hihassa Suomen valtiolippu hihamerkki.

Hinta:39.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
37-38 (108 cm)6 kpl
39-40 (114 cm)6 kpl
41-42 (120 cm)26 kpl
43-4427 kpl
45-461 kpl
47-485 kpl
49-505 kpl

Suosittelemme myös

Italia lippapipo, oliivi, käyttämätön ylijäämä

italia_jeepcap_oliv_ylij1.jpg&width=280&height=500
Tosi fiksu ja laadukas "Jeep cap" Italian armeijalta. Lipallinen pipo lämmittää ja samalla suojaa silmät auringolta.
Pipoa voidaan käyttää reuna suorana jolloin se suojaa korvat, tai voit taittaa reunan ylös jolloin lippa suojaa paremmin auringolta. Erittäin toimiva ratkaisu varsinkin kevään retkille..
Hinta: 9.95 €

T-paita oliivinvihreä

mfh_tpaita_oliv1.jpg&width=280&height=500
T-paita oliivinvihreä
Puuvillainen t-paita. Malliltaan mukavan rento, perinteisellä pyöreällä kauluksella. Materiaali paksumpaa 170g/m² puuvillaa, pehmeä ja kestävä paita. 
100% puuvilla, konepesu 40 C. ..
Hinta: 19.50 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »