Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA M83 ilmavoimien palveluspuvun takki, käyttämätön ylijäämä

Kevyt palvelustakki Suomen armeijalta. Särmän ja ryhdikkään näköinen vaate, valmistettu laadukkaista materiaaleista. Kauluslaattoja takeissa on sekalainen seurakunta, joten niitä ei eritellä. 

Koot merkattuja kokonumeroita. Jos kolminumeroisessa muodossa, esim. (9)54, suluissa oleva luku kertoo pituuden. Kaksi viimeistä numeroa normaali leveyskoko. Koot ovat sotilaallisen napakoita, joten kannattaa ottaa mieluummin yhtä isompi kuin mihin on tottunut.

Pituudet henkilön pituuden mukaan:

5 = 150-160cm
6 = 160-170cm
7 = 170-180cm
8 = 180-190 cm
9 = 190-200 cm

Materiaalit: 65% villa, 35% polyesteri

Katso myös: SA M83 palveluspuvun housut

Suomen armeijan käyttämätöntä ylijäämää.

Huom! Tuotekuva suuntaa antava, kauluslaatat yms. takeissa oikein tai ilman laattoja.

Hinta:29.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
(6)503 kpl
(6)542 kpl
(8)503 kpl
(8)528 kpl

Suosittelemme myös

Haghus Riekko kevyt lumipuku

riekko_16.jpg&width=280&height=500
Maastouttava lumipuku talvivaatteiden päälle.
Haghus Riekko on laadukas ja kevyt lumicamopuku joka on suunniteltu liikkuvaan metsästykseen. Riekko puku on kevyt ja se on suunniteltu käytettäväksi muiden talvivaatteiden päällä. Malliltaan ja leikkauksiltaan Riekko sopii erinomaisesti pohjoismaiselle..
Hinta: 79.00 €

Mil-Tec BW lumipuku, uusi

mt_bw_lumipuk_uusi.jpg&width=280&height=500
BW lumipuku
Saksan armeijan lumipuvun mallilla valmistettuja naamioasuja. Kevyt kuoripuku muun talvivaatetuksen päälle talviseen naamiointiin. Valkealle pohjalle on lisätty tummia havukuvioita rikkomaan käyttäjän muodon lumisessa maastossa. Jos tarvitset vaaleampaa kuviointia, voit kääntää puvun ympäri..
Hinta: 69.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »