Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Anar Garra miesten merinovillahousu



Anar Garra on lämmin ja hengittävä merinovillahousu alimpaan kerrokseen. Joustava ja sileä materiaali siirtää kosteuden iholta ja hengittää tehokkaasti. Merinovilla pysyy lämpimänä ja mukavana myös kosteissa oloissa, joten se sopii erinomaisesti aluskerrastoksi myös aktiivisemille reisuille ja veneilyyn.

Luonnonmateriaaleista valmistettu housu on myös hygieeninen ja ehkäisee hajujen syntymistä. Sopii ympärivuotiseen käyttöön. 

Merinovillaa ei todellakaan tarvitse usein pestä vaan tuuletus ulkoilmassa pitää hajut poissa.

HUOM! Koot ovat reiluja, joten kannattaa valita yhtä pienempi koko kuin normaalisti käytät.

Materiaali: 100% merinovilla, 250g/m2

Väri: musta

Suunniteltu Suomessa. Valmistettu EU:ssa.

Hinta:49.00 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
XS2 kpl
S3 kpl
XL1 kpl

Suosittelemme myös

Zent kiristämätön merinovillasukka, musta

zent_124_merinosukka_musta.jpg&width=280&height=500
Kiristämätön merinovillasukka päivittäiseen käyttöön. Hellä varsi on valmistettu ylhäältä asti ilman kiristävää pantaa ja pito jakautuu koko matkalle, näin sukan varsi ei aiheuta puristusta ja painetta jalkaan. Ohut ja kiristämätön sukka sopii päivittäiseen käyttöön sekä unisukaksi.

Pitävä, mutta hellä..
Hinta: 7.95 €

Villahousut "Lillehammer", 80% villa

villahousu_lillehammer1.JPG&width=280&height=500
Paksu perinteinen villahousu. Villainen välikerros toimii erittäin hyvin kylmän vuodenajan eräilyssä sekä vesillä liikuttaessa.
Karstavillalangasta valmistettu neulos on kuohkeaa ja erittäin lämmintä. Ilmava neulos luo eristävän ilmakerroksen joka sitoo kehon lämmön vaatekerrosten väliin ja päästää..
Hinta: 69.99 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »