Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Nappanahkasormikkaat aidolla lammasvuorilla, naisten

Naisten nappanahkasormikkaat aidolla lammasvuorilla.

Käsineen nahkainen kuori suojaa lunta,tuulta ja kosteutta vastaan kylmässä säässä. Tämä malli ei ole jäykkä työkäsine vaan valmisettu pehmeämmästä ja notkeammasta nahasta. Kovaan kulutukseen tätä ei suositella.

Ranteessa ja käden selkämyksessä aito lammasturkis, kämmenessä pehmeä polyesteripile. Kuohkea turkis varaa erinomaisesti lämpöä itseensä, näin sormet pysyvät lämpiminä talvisissa säissä. Lammasvuori on pehmeä ja lämmin myös kosteissa olosuhteissa. Sopiva paksuus päivittäiseen käyttöön, sopii esim. autoiluun.

Vaihtoehdot ilmoitettu kämmenen ympärysmittana tuumissa. Hoikkasorminen malli.

Materiaalit: kuori 100% nahka, vuori 100% lammas + 100% polyesteripile (kämmen)

Hinta:59.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
71 kpl
7.52 kpl
84 kpl
8.53 kpl

Suosittelemme myös

HeatX Hunt Gloves lämmitettävät sormikkaat

HeatX_metsastyssormikas_01.jpg&width=280&height=500
Heat Experience -metsästyskäsineet
Heatx Experience akkulämmitteiset metsästyskäsineet tekevät metsästyksestä mukavampaa. Vaativiin olosuhteisiin soveltuva vettähylkivä hansikas mahdollistaa ampumisen käsineet kädessä. Etusormen pään saa tarvittaessa avattua parempaa liipaisintuntumaa varten.
Oikeilla..
Hinta: 169.00 €

SA nahkasormikas

sa_nahkasormikkaat1.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan viralliset nahkasormikkaat/lomasormikkaat. Siistit mustat kokonahkaiset käsineet pehmeällä neulevuorilla. Hanska oli alunperin tarkoitettu pidettäväksi lomapuvun kanssa, mutta nahkahanskan hyvistä ominaisuuksista johtuen se luiskahtaa usein varusmiesten taistelukäsineeksi harjoituksissa..
Hinta: 37.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »