Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Nappanahkarukkaset, aito turkis, naisten (2559M)

Nahkarukkaset aidolla lammasvuorilla ja paksummalla nahalla
Vahva saumaton A-nahka kestää hyvin käyttöä ja pehmeä turkisvuori pitää sormet lämpimänä kovillakin pakkasilla. Nahka hengittää päästäen kosteuden pois pitäen kuitenkin viiman ulkona. Ranteen kuminauhakiristys estää lunta pääsemästä varresta sisään.

Rukkasessa on sisarmalliaan hieman lyhyempi ranne ja se sopii käytettäväksi erityisesti paksuhihaisten takkien kanssa, joiden hihojen päälle ei rukkasen varsi mahdu.

Koot: Kämmenen ympärys tuumissa. Mitoitettu hoikalle kädelle.

Jämäkkä nahka voi alkuun tuntua hieman jäykältä mutta notkistuu ja kestää pitkään käytössä. Hyvä hoitoaine rukkasille ja kaikille muillekin nahkatuotteille on Nahkiss.

Materiaalit: päällinen 100% valikoitu lampaannahka, vuori 100% lammasturkis

Hinta:69.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
6.52 kpl
73 kpl
81 kpl
8.53 kpl

Suosittelemme myös

SA aseenkantohihna, ylijäämä

sa_asehihna.JPG&width=280&height=500
Nahkainen SA aseenkantohihna.
Kuntoluokka merkitty vaihtoehtoon: Käytetty Käyttämätön / hyväkuntoinen
Leveys n. 2-2,5 cm
Alkuperäiset liitäntänastat puuttuvat, mukana toimitetaan uusi nasta.
Armeijan ylijäämää.
Hinta: 12.95 €

SA valkoinen nahkahihna n. 50 cm, kapea, ylijäämä

sa_nahkahihna_kapea_va1.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan nahkahihna. Tukeva hihna erinäisten varusteiden kiinnitykseen tai vaikka varaosaksi esim. siteisiin. 
Pituus n. 50 cm (maksimi käyttöpituus n. 3 cm lyhyempi), leveys n. 1,5 cm
Pituudet vaihtelevat jonkin verran muutamasta sentin sisällä. Soljen malli vaihtelee yksilöittäin. Väri on..
Hinta: 5.95 € - 7.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »