Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Merinovilla putkihuivi



Tuubihuivi, 100% merinovilla

Putkihuivi on ihanteellinen kapine varsinkin talvisaikaan. Sillä teet villapuserosta hetkessä korkeakauluksisen, tukit takin turhan väljän kaula-aukon, tekaiset pipon, hupun tai kasvosuojan. Merinovillaisena huivi on myös erityisen mukava, villa on pehmeää, hengittävää ja ei säiky kosteutta ulkoillessa. 

Löysimme mielestämme juuri sopivan kokoista neuletta tekevän valmistajan ja mikä parasta Suomesta. Nyt meiltä saat merinoputkihuivia, joka liukuu kivasti pään läpi kaulalle ja on mukava piponakin.  

Pituus n. 40 cm

Tehty Suomessa.

Materiaali: 100% merinovilla, mulesing free.

Hinta:24.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta24 kpl
Oliivi12 kpl

Suosittelemme myös

Saapassyylinki, huopa, matala malli (100% villa)

villasyylinki_lyhyt_100villa.jpg&width=280&height=500
Saapassyylinki, huopa matala malli
Lämmin syylinki saappaaseen tai muuhun jalkineeseen. Se mukautuu jalan muotoihin ja pysyy hyvin paikoillaan. Syylinki imee tehokkaasti sukista tulevan kosteuden ja pitää alla olevat sukat kuivina ja lämpiminä. Huopa eristää tehokkaasti kosteanakin, joten se soveltuu..
Hinta: 24.90 €

GreenGo paksu merinofroteesukka, musta (NRO2006V)

greengo_paksufrotee_mu1.JPG&width=280&height=500
Erittäin lämmin ja miellyttävän pehmeä merinovillafroteinen sukka saumattomalla kärjellä. Napakan joustavasta neuleesta valmistettu sukka istuu tukevasti jalassa ja se pysyy paikoillaan myös kovemmassa menossa.
Sisäpinnalla merinovillainen lenkkineule joka poistaa kosteutta tehokkaasti ja luo sukkaan..
Hinta: 10.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »