Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Merinovilla putkihuivi



Tuubihuivi, 100% merinovilla

Putkihuivi on ihanteellinen kapine varsinkin talvisaikaan. Sillä teet villapuserosta hetkessä korkeakauluksisen, tukit takin turhan väljän kaula-aukon, tekaiset pipon, hupun tai kasvosuojan. Merinovillaisena huivi on myös erityisen mukava, villa on pehmeää, hengittävää ja ei säiky kosteutta ulkoillessa. 

Löysimme mielestämme juuri sopivan kokoista neuletta tekevän valmistajan ja mikä parasta Suomesta. Nyt meiltä saat merinoputkihuivia, joka liukuu kivasti pään läpi kaulalle ja on mukava piponakin.  

Pituus n. 40 cm

Tehty Suomessa.

Materiaali: 100% merinovilla, mulesing free.

Hinta:24.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta24 kpl
Oliivi14 kpl

Suosittelemme myös

SA M83 villapaita harmaa

sa_villapaita_harmaa.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan käytössä oleva mukava ja kestävä villapaita. Tämä on nykyinen malli, jossa olkapäillä ja kyynärpäissä kangasvahvisteet. Malli otettiin briteiltä, kun hyvän olivat kerran kehittäneet ja sieltä niitä puolustusvoimillekin on toisinaan tullut. Meille nämä tehdään Suomessa perinteisellä intin..
Hinta: 89.95 €

Paksu Merinovilla Medic, kiristämätön, valkoinen

medic_-_valkoinen_-_muokattu_2.jpg&width=280&height=500
Nature Wild Medic kiristämätön merinovillasukka
100% merinovillasta neulottu kärki- ja kantavahvistettu pohjepituinen kestävä ja erittäin lämmin sukka. Erityisrakenteinen sukanvarsi on kumilangaton ja kiristämätön mutta pysyy silti ylhäällä. Erinomainen sukka jalkojen turvotuksesta, diabeteksesta, kylmistä..
Hinta: 17.75 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »