Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Merinovilla putkihuivi



Tuubihuivi, 100% merinovilla

Putkihuivi on ihanteellinen kapine varsinkin talvisaikaan. Sillä teet villapuserosta hetkessä korkeakauluksisen, tukit takin turhan väljän kaula-aukon, tekaiset pipon, hupun tai kasvosuojan. Merinovillaisena huivi on myös erityisen mukava, villa on pehmeää, hengittävää ja ei säiky kosteutta ulkoillessa. 

Löysimme mielestämme juuri sopivan kokoista neuletta tekevän valmistajan ja mikä parasta Suomesta. Nyt meiltä saat merinoputkihuivia, joka liukuu kivasti pään läpi kaulalle ja on mukava piponakin.  

Pituus n. 40 cm

Tehty Suomessa.

Materiaali: 100% merinovilla, mulesing free.

Hinta:24.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta7 kpl

Suosittelemme myös

Shemagh-huivit, eri värejä

shemagh_musta.jpg&width=280&height=500
Perinteinen Shemagh mallin huivi. Monikäyttöinen asuste ympärivuotiseen käyttöön. Suojaa kasvot ja niskan tuulelta, auringolta ja kylmältä. Voidaan tarvittaessa käyttää myös esim. pyyhkeenä.
100% puuvilla.
Koko: 115x110 cm tai 110x110 cm
Väriyhdistelmät on ilmoitettu järjestyksessä: pohjaväri-kuvio..
Hinta: 10.00 €

Villaflanellipaita, harmaa

villaflanelli_har1.jpg&width=280&height=500
Klassinen ruutukuvioitu flanellipaita on ajattoman tyylikäs ja erittäin mukava paita lähes kaikkeen käyttöön. Tämä versio parantaa ennestää hyvää paitaa laadukkailla materiaaleilla, villasta valmistettu flanelli toimii kylmässä ja kosteassa puuvillaista veljeään paremmin. Villaflanellin käyttö ei toki..
Hinta: 99.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »