Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Bunkkeri Pro SA M91 kenttäpoolo



Bunkkeri Pro Mil - SA M91 kenttäpoolo

SA M91 kenttäpoolo, eli tutummin intin poolo. Puolustusvoimien käytössä oleva tekninen aluspaita on varmasti yksi suosituimmista armeijan vaatekappaleista, eikä syyttä. Erittäin kestävä ja monikäyttöinen paita sopii käytettäväksi ympärivuotisesti osana kerrospukeutumista.

Paita on valmistettu paloturvallisesta kanavaneulotusta kankaasta. Pystysuuntaisesti kanavoitu kangas tekee paidasta hengittävän ja kosteus pääsee siirtymään tehokkaasti ulompiin kerroksiin. Paidan materiaaliseos on valmistettu täyttämään puolustusvoimien asettaman paloturvallisuusluokituksen, eli paidan kangas ei jatka palamista. Aluspaita paksuus, mutta kesällä toimii myös sellaisenaan.

Helman malli on pitkä ja takaa jatkettu, pieni mutta tärkeä yksityiskohta paidan toiminnan kannalta. Pitkä helma suojaa alaselkää sekä pitää paidan aloillaa myös aktiivisemmassa menossa. Valmistettu tasosaumoilla, eli saumakohdat ovat litteitä ja hiertämättömiä. Korkea kaulus voidaan avata vetoketjulla tai taittaa alas.

  • SA spesifikaation mukainen
  • Paloturvallinen
  • Hihassa arvomerkkipohja
  • Vetoketjullinen kaulus
  • Pitkä helma
  • Raglan-hihat

Materiaalit: 50% polyesteri, 26,7% puuvilla, 18,3% MAC
Pesu 60C

Ei ulkoisesti näkyviä tuotemerkkejä.

Tuote kuuluu Erärepun omaan BUNKKERI PRO Mil -sarjaan

Bunkkeri Pro -tuotteet on suunniteltu toimimaan kenttä- ja eräolosuhteissa. Mil-sarja noudattaa tinkimättä puolustusvoimain materiaali- ja laatustandardeja. Niihin ei ole tehty omia virityksiä, joten ne näyttävät ja toimivat samoin kuin PV:n originaalit.

Hinta:59.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
M10 kpl
L10 kpl
XL24 kpl

Suosittelemme myös

Turkki M2021 kenttätakki fleece-vuorilla, ylijäämä

turkki_m2021kenttatakki_fleece1.jpg&width=280&height=500
Maastokuvioitu kenttätakki viileään säähän. Ulkopinta hengittävää ripstop kangasta ja sisällä fleece-vuori. Ylijäämätavaraksi tämä takki on melko moderni ja hintaansa nähden erittäin hyvä asuste viileään säähän.

Tilava huppu joka voidaan piilottaa kaulukseen
Vetoketjutasku molemmissa hihoissa
Vetoketjulliset..
Hinta: 39.90 €

SA M83 villapaita tummansininen

sa_m83villis_merivoimat1.JPG&width=280&height=500
Suomen armeijan käytössä oleva mukava ja kestävä villapaita. Tämä on nykyinen malli, jossa olkapäillä ja kyynärpäissä kangasvahvisteet. Malli otettiin briteiltä, kun hyvän olivat kerran kehittäneet ja sieltä niitä puolustusvoimillekin on toisinaan tullut. Meille nämä tehdään Suomessa perinteisellä intin..
Hinta: 89.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »