Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti ohut alussukka, käyttämätön ylijäämä

Ohut villainen alus-/palvelussukka. Pitkä varsi kaksiosaisella resorilla. Muotoiltu kantapää ja laadukas villa/nylon neulos. Sopii hyvin päivittäiseen käyttöön tai saappaaseen paksumman sukan alle.

Mallimerkintä:

SOCKS, THIN, WOOL / NYLON, BLACK
NATO Stock No. 8440-99-908-8254

Vaihtoehdot sukkiin merkittyjä brittikokoja, suluissa lähin vastaava "kotimainen". Yksilöittäin pientä vaihtelua merkinnöissä (esim. 7-10 tai 8-10).

Materiaalit: 70% villa, 30% nylon

Käyttämätöntä armeijan ylijäämää. Mahdollisia varastoinnin jälkiä.

Hinta alk.2.50 €

Vaihtoehdot

Tuote Hinta Varastosaldo
3-5 (35-37)2.50 €1 kpl
5-7 (37-40)6.95 €1 kpl
7-10 (40-44)6.95 €7 kpl

Suosittelemme myös

Oriveden Sukkatehdas kiristämätön merinovillasukka, musta

greengo_kiristamaton_merino1017V_mu1.jpg&width=280&height=500
Kiristämätön erikoissukka pehmeästä merinovillaneuleesta. Hellä varsi sopii erinomaisesti mm. diabeetikoille sekä turvonneille tai muutoin herkille jaloille. Ja tokihan näitä voi käyttää vaikkei edellä mainitut kuvaukset osuisi omiin jalkoihin. Varren joustava rakenne on erittäin mukava ja saumaton kärki..
Hinta: 8.10 €

Britti ECW sukat Type II, käyttämätön ylijäämä

brit_ecw_sukat2_613750B.jpg&width=280&height=500
Erittäin lämpimät villasukat Brittien ECW vaatetusjärjestelmästä. Tuhti villafroteesukka pitää jalat lämpimänä ja kuivana kovassakin kelissä. Aivan loistava sukka saappaaseen, näissä ei jalat hierrä tai palele.
Ilmava rakenteen ja sisäpinnan lenkkineuleen ansiosta sukat sitovat lämpöä ja poistavat kosteutta..
Hinta: 14.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »