Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Britti ECW sukat, villa, käyttämätön ylijäämä

Erittäin lämpimät villasukat Brittien ECW vaatetusjärjestelmästä. Tuhti villafroteesukka pitää jalat lämpimänä ja kuivana kovassakin kelissä. Aivan loistava sukka saappaaseen, näissä ei jalat hierrä tai palele.

Ilmava rakenteen ja sisäpinnan lenkkineuleen ansiosta sukat sitovat lämpöä ja poistavat kosteutta tehokkaasti jalkineen sisällä. Villan luonnollisten ominaisuuksien ansiosta sukat toimivat erinomaisesti vaihtelevissa oloissa. Tuhti sukka ehkäisee hiertymien syntymistä, toimii alussukan kanssa tai sellaisenaan.

Mallimerkintä:

SOCKS, EXTREME COLD WEATHER (ECW) UNDYED
NATO Stock No. 8415-99-908-8236

Vaihtoehdot sukkiin merkittyjä brittikokoja, suluissa lähin vastaava "kotimainen".

Materiaalit: 70% villa, 30% nylon

Käyttämätöntä armeijan ylijäämää.

Hinta:14.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
3-6 (36-39)3 kpl
7-10 (40-44)6 kpl
11-14 (45-48)7 kpl

Suosittelemme myös

Britti kalvotakki, DPM desert, käyttämätön ylijäämä

brit_desdp_kalvotakki1.jpg&width=280&height=500
Kevyt sadetakki hengittävällä kalvolla. Väljän leikkauksen ansiosta takki on helppo pukea ja se mahdollistaa kerrospukeutumisen sään mukaan. Kevyt ja helppo pakata esim. reppuun mukaan. Suojaa sateelta ja tuulelta.

Helmassa kiristysnauha
Hihansuissa tarrakiristys
Huppu voidaan piilottaa takin kaulukseen..
Hinta: 49.90 €

Zent kiristämätön merinovillasukka, musta

zent_124_merinosukka_musta.jpg&width=280&height=500
Kiristämätön merinovillasukka päivittäiseen käyttöön. Hellä varsi on valmistettu ylhäältä asti ilman kiristävää pantaa ja pito jakautuu koko matkalle, näin sukan varsi ei aiheuta puristusta ja painetta jalkaan. Ohut ja kiristämätön sukka sopii päivittäiseen käyttöön sekä unisukaksi.

Pitävä, mutta hellä..
Hinta: 7.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »