Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Villahirvi eräsukka, oliivi

Villahirvi eräsukka

Villafroteepohjainen erä- ja vaellussukka on muotoiltu pysymään paikallaan jalassa ja kestämään kovaa käyttöä. Froteepohja suojaa hyvin hiertymiltä ja villa siirtää tehokkaasti kosteutta pois. Ohut päällysosa hengittää ja poistaa nopeasti kävellessä syntyvää liikaa lämpöä.

Sukka on suunniteltu pitkäaikaiseen ja aktiiviseen liikkumiseen eri vuodenaikoina. Se sopii erinomaisesti ahtaampaankin kenkään ja on kuitenkin mukavan lämmin.

65% villa, 30% polyamidi ja 5% elastaani.

Konepesu 60 C.

Hinta:12.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
37-394 kpl

Suosittelemme myös

ATWork työsukat, 3 paria

ATWork_tyosukka.jpg&width=280&height=500
Laadukkaat edulliset työsukat, kun liikut työssäsi paljon ja tarvitset hieman parempaa ja paksumpaa puuvillasukkaa.
Nämä kestävät kulutusta mutta ovat kuitenkin mukavan pehmeät jalassa. Sukissa on vahvistettu kärki ja kantapää.
Materiaalit: 80% puuvilla, 20% polyamidi
Hinta: 7.95 €

Suomen armeijan saapassukka

sa_saapassukka1.jpg&width=280&height=500
Suomen armeijan saapassukka
Suomen armeijan villasukka kovaan kulutukseen. Vahvat hyvin jalkaan istuvat sukat, joissa hyvin joustava varsi, joka sopii hyvin paksumpaankin sääreen.
Ei hierrä eikä kierrä vaan pysyy saappaassa paikallaan.
Varressa raidat kokojen mukaan (0-3 raitaa).
75% villa, 25% polyamidi..
Hinta: 19.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »