Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Kypärämyssy, 100% merinovilla



Kun tarvitset ohuen aina mukavalta tuntuvan kypärämyssyn, merinovillainen huppu on valintasi. Hyvin hengittävä, sileä luonnonmateriaali sopii myös herkemmälle iholle. Huppu antaa suojaa viimaa ja kylmää vastaan sekä siirtää kosteuden pois iholta. 

Hoimii alushuppuna kypärän tai pipon/karvalakin alla. Kasvoaukon kokoa on helppo säätää. Tarvittaessa sen voi vetää leuan alle tai nostaa ylemmäs suun päälle. Kauluksessa on riittävästi tilaa joten se ei ahdista kaulalla. 

Materiaalit: 100% merinovilla

Hinta:24.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Fuksia2 kpl

Suosittelemme myös

Zokks "Polar", sininen

zokks_joulusukka_si1.jpg&width=280&height=500
Lämmin keskipaksu froteesukka sopii päivittäiseen käyttöön, erityisesti talvikaudella. Näissä jalat pysyvät lämpimänä.
Paksuudeltaan sukka on keskipaksu, eli sopii useimpiin kenkiin. Sisäpinta pehmeää froteeta.
Materiaalit: 45% villa, 37% akryyli, 10% polyesteri, 8% sekoitekuidut, 5% elastaani..
Hinta: 7.95 €

MFH merinovillasukka, eri värejä

mfh_merinosukka_oliv1.jpg&width=280&height=500
Keskipaksu merinovillasukka froteepohjalla. Pehmeä merinosukka ehkäisee hiertymiä ja pitää jalat lämpimänä ja kuivana ulkoilmaharrasteissa. Malliltaan sukka on päältä ohut ja pohjasta paksu. Pohjan lenkkineule pehmentää askelta ja antaa lisäeristettä kylmää maata vastaan. Materiaali on joustavaa joten..
Hinta: 9.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »