Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

MFH "Mesh Boonie" lierilakki, operation camo



Kevyt ja hengittävä lierilakki verkkoreunalla. Lakki soveltuu hyvin aurinkosuojaksi sekä naamiointiin, ja miksei ihan päivittäiseen käyttöön. Kevyt lakki päästää höyryt läpi verkon avulla, mutta suojaa pään paahteelta.

Kaksi säädettävää kokoa: S-M (55-59 cm) ja L-XL (60-63 cm)

Ulkopuolella lakkia kiertää lenkkinauha johon voidaan kiinnittää esim. naamiointitarpeita. Koko säätyy takaosan nauhalukollisella kuminauhalla.

Materiaalit: Rip Stop kangas 65% polyesteri, 35% puuvilla

Hinta:17.75 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S-M (55-59 cm)1 kpl
L-XL (60-63 cm)2 kpl

Suosittelemme myös

Mil-Tec sydvesti, oliivi

mt_sydvesti_oliv.jpg&width=280&height=500
Perinteinen sydvesti on se todellinen sadepäähine, joka kestää rankkaakin sadetta, pysyy päässä kovassakin tuulessa ja jota merenkulkijat ovat kautta aikain käyttäneet. Sydvesti estää tehokkaasti veden valumisen kasvoille ja niskaan.
Sydvesti päässä on mukava olla kovemmassakin kelissä ja antaa sateen..
Hinta: 27.00 €

SA baretti, vihreä maavoimat

sa_baretti_vihrea01.JPG&width=280&height=500
Suomen armeijan baretti. Virallinen SA malli maavoimien vihreässä värissä.
Lakit on valmistettu saman valmistajan toimesta joka toimittaa myös puolustusvoimien lakit, joten nämä ovat niitä "aitoja oikeita". Valmistettu toki sääntöjen mukaan ilman PV:n tornilogoa. Väri, malli ja materiaalit puolustusvoimien..
Hinta: 34.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »