Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

MFH "Mesh Boonie" lierilakki, coyote



Kevyt ja hengittävä lierilakki verkkoreunalla. Lakki soveltuu hyvin aurinkosuojaksi sekä naamiointiin, ja miksei ihan päivittäiseen käyttöön. Kevyt lakki päästää höyryt läpi verkon avulla, mutta suojaa pään paahteelta.

Kaksi säädettävää kokoa: S-M (55-59 cm) ja L-XL (60-63 cm)

Ulkopuolella lakkia kiertää lenkkinauha johon voidaan kiinnittää esim. naamiointitarpeita. Koko säätyy takaosan nauhalukollisella kuminauhalla.

Materiaalit: Rip Stop kangas 65% polyesteri, 35% puuvilla

Hinta:17.75 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S-M (55-59 cm)1 kpl

Suosittelemme myös

Karvalakki aitoa nahkaa/tekoturkis, musta

Karvalakki_vuohi_musta.jpg&width=280&height=500
Perinteiseen malliin valmistettu vuohennahkainen karvalakki keinoturkiksella. Tiivis nahkapinta suojaa tuiskua vastaan ja muhkea keinoturkisreunus estää viimaa pieksemästä kasvoja. Pää pysyy lämpimänä ja järki juoksee kovemmassakin pakkasessa. Sisällä sileä tikkivuori. 
Korvaläpissä kuulorei'ät, jotka..
Hinta: 59.95 €

Mil-Tec sydvesti, oliivi

mt_sydvesti_oliv.jpg&width=280&height=500
Perinteinen sydvesti on se todellinen sadepäähine, joka kestää rankkaakin sadetta, pysyy päässä kovassakin tuulessa ja jota merenkulkijat ovat kautta aikain käyttäneet. Sydvesti estää tehokkaasti veden valumisen kasvoille ja niskaan.
Sydvesti päässä on mukava olla kovemmassakin kelissä ja antaa sateen..
Hinta: 27.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »