Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA sarkatakki, harmaa II-laatu, ylijäämä



II-laatu eli takit ovat kuluneita ja esim. yksittäisiä nappeja voi puuttua. Katso kuvat!

Suomen armeijan harmaa sarkatakki. Nämä ovat kunnon tukevaa villasarkaa. Arkahipiäisille suosittelemme putkihuivia tai muuta pehmentävää vaatekappaletta suojaamaan kaulaa.

Koot:

Kokomerkinnässä ensimmäinen numero pituuskoko (5 = 150-160 cm, 6 = 160-170 cm, 7 = 170-180 cm, 8 = 180-190 cm). Pituuskokojen senttimäärät ovat suuntaa antavia, takin hihan ja selän pituus kasvaa parin sentin hyppäyksillä. Pitkäkätinen siis voi pyöristää ylöspäin, jos osuu juuri rajalle.

Kaksi viimeistä numeroa ovat leveyskoko (48, 50, 52...). Leveyskoon kertomalla kahdella saat suositellun rinnanympäryskoon. Suluissa annettu kirjainkoko on niukka ja yleensä kannattaa ottaa yhtä isompi ellet ole varma kokonumerostasi.

Yhteenvetona siis: 750 = henkilön pituus 170-180 cm, rinnanympärys 100 cm. Takin helmoissa saattaa löytyä kavennukset jotka voidaan ratkoa auki leventämään takin alaosaa. Suluissa annettu kirjainkoko on suuntaa antava ja rajalla ollessa kannattaa ottaa isompi vaihtoehto.

Käytettyä ja kulunutta armeijan ylijäämää.

Hinta:20.00 €29.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
652 (lyhyt L)6 kpl

Suosittelemme myös

SA arvomerkkilaatta hihaan, pari, ylijäämä

arvomerkkilaatta_hihaan_alik1.jpg&width=280&height=500
M90 päällystakin hihaan napeilla kiinnitettävä arvomerkkilaatta. Myydään pareittain.
Mitat n. 17 x 8,5 cm
Suomen armeijan ylijäämää.
Hinta: 4.50 €

Anar Magga naisten erätakki, oliivi

Anar_Magga_vihrea_puku_edesta_mallin_paalla_1200x.jpg&width=280&height=500
Suomessa suunniteltu ja testattu, erityisesti naisille mitoitettu Magga on upea ja hyvin istuva takki hyvillä teknisillä ominaisuuksilla. Takki käy niin jahtiin, lintubongaukseen, koiraharrastuksiin kuin muihinkin luontoaktiviteetteihin. Materiaalina on miellyttävä softshell, ja kulutukselle alttiina..
Hinta: 149.00 €169.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »