Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Mil-Tec sadeasu, eri värejä



Kevyt kaksiosainen sadeasu. Edullinen ja simppeli vaihtoehto sateelta suojautumiseen. Asu on helppo pakata mukaan ja heittää päälle tarpeen vaatiessa.

Takissa kaulukseen piiloitettava huppu ja etupuolella kaksi taskua. Housuissa kuminauhvyötärö ja nepparilla kavennettavat lahkeensuut. Mukana kuljetuspussi.

Materiaalit: 100% polyesteri, PVC-pinnoite
Paino: 200 g/qm
Vesipilari: 3000 mm

Hinta:27.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S - oliivi1 kpl
M - oliivi2 kpl
L - oliivi3 kpl
XL - oliivi1 kpl
2XL - oliivi2 kpl
3XL - oliivi1 kpl
4XL - oliivi2 kpl
S - flecktarn2 kpl
M - flecktarn2 kpl
L - flecktarn1 kpl
3XL - flecktarn2 kpl

Suosittelemme myös

Mil-Tec sadeviitta, Rip Stop, eri värejä

miltec_sadeviitta_oliv1.jpg&width=280&height=500
Monikäyttöinen sadeviitta vahvasta Rip Stop kankaasta. Viitta pakkautuu mukana tulevaan pussiin ja se on kätevä ottaa reissuun. Nopea ja helppo pukea kun sade yllättää, hupullinen viitta suojaa hyvin sateelta ja tuulelta.
Reunat avautuvat neppareilla joiden avulla viitasta saa tehtyä teltan tai katteen..
Hinta: 39.50 €

Mil-Tec Quickpack sadetakki, musta

mt_quickpack_sadetakki_mu1.jpg&width=280&height=500
Erittäin kevyt sadetakki sitkeästä Nylon-kankaasta. Lähes taskukokoon pakkautuvat takki kulkee aina mukana antaen suojan sadetta ja tuulta vastaan kun keli yllättää.
Kuoritakki kulkee omassa pakkauspussissaan ja se voidaan pukea helposti muun vaatetuksen päälle. Simppelin takin lipallinen huppu suojaa..
Hinta: 44.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »