Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Softshell takki, oliivi



Softshell on joustava vaihtoehto perinteisille märän kelin kuoritakeille. Takissa tilavat etutaskut, suuri takatasku, kaksi hihataskua molemmissa hihoissa sekä avattavat tuuletusaukot kainaloissa. Hupun saa rullattua piiloon kauluksen sisään ja hihojen suissa tarranauha kiristys. 

Teflon-pinnoituksen ansiosta vettä ja likaa hylkivä. Vesipilariarvo 8000 mm.

Materiaalit: kuori 94 % polyesteri, 6 % elastaani, vuori 100% polyesteri

Hinta alk.97.50 €

Vaihtoehdot

Tuote Hinta Varastosaldo
XXXL97.50 €1 kpl

Suosittelemme myös

Anar Hirvas lasten metsästyshousut

hirvas_jr_housut1.jpeg&width=280&height=500
Anar Hirvas JR metsästyshousut on lasten versio suosituista aikuisten Hirvas metsästyshousuista! Anar Hirvas on suunniteltu suomalaiseen hirvi- ja peurajahtiin. Erityinen kaksikerroksinen materiaali on erittäin hiljainen maastossa liikuttaessa ja teknisten ominaisuuksien ansiosta miellyttävä käyttää..
Hinta: 79.00 €

Anar Muorra miesten vaellustakki, oranssi

anar_muorra_oranssi1.jpg&width=280&height=500
Erinomaisesti hengittävä ulkoilutakki kulutusta kestävästä vahamateriaalista. Takki sopii yhtä hyvin niin liikkuvaan vaellukseen kuin muihin luontoaktiviteetteihin. Suunniteltussa erityishuomio on ulkonäössä ja toimivuudessa ja materiaalit on valittu kestävyys edellä. Takin mitoitus on suunniteltu hyvin..
Hinta: 189.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »