Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Tsekki karvalakki M97, ylijäämä

Tsekkiläisten varsin kelvollinen talvipäähine. Reunus ja läpät keinoturkista, kuori ja sisus kankainen.

Vaihtoehdot lakkiin merkattuja kokoja, saattaa hieman heittää todellisesta joten kannattaa ottaa pykälää suurempi kuin normaalisti.

Käytettyä tai käyttämätöntä ylijäämää.

Harmaassa vaihtoehdossa vihreän kankaan sijalla tummanharmaa kangas, muuten sama lakki.

Vaihtoehdot

Tuote Hinta Varastosaldo
55 vihreä (käyttämön)15.90 €1 kpl
57 vihreä (käyttämätön)15.90 €1 kpl
55 harmaa (käyttämätön)15.90 €1 kpl

Suosittelemme myös

BW poolopaita, 100% puuvilla, ylijäämä

bw_poolo_pvl1.jpg&width=280&height=500
Saksan armeijan simppeli puuvillainen poolopaita vetoketjukauluksella. Tosi hyvä ja edullinen paita kovempaankin kulutukseen. Värinä oliivinvihreä, hyvin harmaa vihreä tai rusehtava oliivi.
Koot on ilmoitettu muodossa: paitaan merkitty armeijan kokonumero/koko, suluissa on suurpiirteinen vastaava kirjainkoko..
Hinta: 4.95 €

Itävallan armeijan pakkashousut, käyttämätön ylijäämä

itavalta_pakkashousu_oliv1.JPG&width=280&height=500
Reisitaskulliset pakkashousut henkseleillä. Housuissa korkea selkä sekä lahkeissa avattavat suut, henkseleiden kiinnitys muovisoljella tai napeilla. Materiaali kestävää armeija laatua, kangas voidaan käsitellä vettähylkiväksi kyllästesuihkeella.
Sisäpinnassa nylonvuori ja eristeenä kevyt vanu.
Huom..
Hinta: 22.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »