Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Huopapohjalliset, leveä lesti



Pehmeät, 3-5 mm paksut lampaanvillaiset huopapohjalliset pysäyttävät pohjasta sisään pyrkivän kylmän tehokkaasti. Villa sietää hyvin hikoilua alkamatta haista ja lämmittäen kosteanakin.

Pohjallinen on tehty riittävän leveällä lestillä saappaissa käyttöä ajatellen. Sitä on helppo muotoilla saksilla leikkaamalla sopimaan kapeampiin jalkineisiin.

Koska pohjalliset ovat melko paksut, täytyy kengässä olla riittävästi korkeutta. Saappaissa ja vaelluskengissä kyllä yleensä on. Pohjallinen muotoutuu käytössä jalan mukaan.

Nämä pohjalliset ovat luotettavaa kotimaista tuotantoa.

Huom! Väri on joko vihreä tai harmaa riippuen valmistuserästä. Ominaisuudet muutoin samat.

Materiaalit: 100% lampaanvilla

Hinta:14.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
384 kpl
395 kpl
406 kpl
417 kpl
426 kpl
4310 kpl
447 kpl
454 kpl
464 kpl
473 kpl

Suosittelemme myös

Anar Vuotso miesten merinovillapaita, musta

anar_vuotso_men1.jpg&width=280&height=500
Vuotso on lämmin ja pehmeä mulesing-vapaasta 100 % merinovillasta valmistettu välikerrastopaita. Lämpimästä (250g­/m²) merinoneuloksesta valmistettu paita sopii aluskerraston päällä käytettäväksi tai suoraan iholle – pehmeät tasosaumat eivät kutita ja merinovilla siirtää tehokkaasti kosteutta pois..
Hinta: 79.00 €

GreenGo ohut merinosukka, orava

greengo_aikuisten_orava1.JPG&width=280&height=500
Laadukaat kotimaiset merinovillasukat sympaattisella eläinkuvalla. Merinovillaiset sukat pitävät jalat lämpimänä, kuivana ja hajuttomana kelissä kuin kelissä.
Ohut malli sopii hyvin päivittäiseen käyttöön.
Valmistettu mulesing-vapaasta merinovillasta. Kärkisaumaton.
Materiaali: 80 % merinovilla, 15..
Hinta: 7.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »