Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

MFH villapipo, eri värejä



Lämmin villapipo laadukkaasta tiheästä villaneuleesta. Napakasti istuva pipo on ryhdikkään näköinen ja mukava päässä, pituutta on riittävästi peittämään korvat. Joustavan neuleen ansiosta pipo pysyy hyvin päässä ilman puristavaa tunnetta.

Materiaali on 100% villa, joten pipo sopii erinomaisesti niin päivittäiskäyttön kuin eräilyynkin. Ilmava neule hengittää ja päästää koseutta poistumaan aktiivisemmassa menossa. Kaksikerroksinen neule on mukavan lämmin talvisessa säässä.

Yhden koon.

Materiaalit: 100% villa

Hinta:15.50 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta A7 kpl
Oliivi B8 kpl
Sininen2 kpl

Suosittelemme myös

Thinsulatepipo, eri värejä

thinsulatepipo_musta2.JPG&width=280&height=500
Thinsulatepipo
Lämmin ja siisti pipo 3M Thinsulate 40g eristeellä. Värivaihtoehtoina musta, harmaa ja oliivinvihreä. 
Kuori: 100% akryyli
Vuori ja täyte: 100% polyesteri
Hinta: 10.95 €

SA merinovillapipo

sa_merinopipo_varit.JPG&width=280&height=500
SA merinovillapipo
Suomen armeijan miehistöpipon mallilla valmistettu laadukas merinovillapipo. Tiheä neule ja sileä merinovillalanka tekevät piposta erittäin hyvin päähän istuvan. Saumaton alareuna ei hierrä päätä ja reunan voi vetää vaikka suoraksi tarvittaessa. Pipo istuu mukavan napakasti lähes..
Hinta: 26.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »