Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA merinovillapipo



Bunkkeri Pro - SA merinovillapipo

Suomen armeijan miehistöpipon mallilla valmistettu laadukas merinovillapipo. Tiheä neule ja sileä merinovillalanka tekevät piposta erittäin hyvin päähän istuvan. Saumaton alareuna ei hierrä päätä ja reunan voi vetää vaikka suoraksi tarvittaessa. Pipo istuu mukavan napakasti lähes kaiken kokoisiin päihin. 

Pipon syvyyttä voi säätää reunaa rullaamalla. Kerran taitettuna pipo yltää korvien päälle ja kahdella taitoksella siitä saadaan ns. "sissipipo" joka jää juuri korvanlehtien yläreunaan.

Villahan pysyy lämpimänä vaikka se kostuu, sekä sillä on luonnostaan hyvä kosteuden siirto. Nämä ominaisuudet ja hyvä istuvuus tekevät SA piposta erittäin hyvän päähineen esim. hiihtoon ja erälle. Pelkistetty ulkoasu toki toimii myös urbaanissa ympäristössä. Myös värejä löytyy perinteisen oliivin lisäksi mustana, tummanharmaana, tummansinisenä, meleerattuna vihreänä ja punaisena. 

Materiaali: 100% merinovilla

Valmistettu Suomessa.

Tuote kuuluu Erärepun omaan Bunkkeri PRO -sarjaan.

Bunkkeri PRO -sarjan tuotteet valmistetaan täyttämään tai vastaamaan armeijakäyttöön suunniteltujen vaatteiden laatuvaatimuksia.

Hinta:26.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta 83524 kpl
Oliivi / metsänvihreä 8532 kpl
Tummansininen 80719 kpl
Punainen17 kpl
Harmaa 43515 kpl

Suosittelemme myös

Turkki M2018 kenttähousut, ylijäämä

turkki_m2018kenttahousu_1.jpg&width=280&height=500
Armeijan ylijäämätuotteeksi harvinaisen modernit kenttähousut Turkin asevoimien valikoimasta. Kevyt RipStop-kankainen housu on kuvitettu vaalealla hiekkakuviolla johon on lisätty vaaleanvihreitä läikkiä. Housut sopivat parhaiten lämpimän sään toimintaan. Käytetty kangas on kevyttä ja leikkas on väljä..
Hinta: 35.90 €

Tam-Silk lasten merinovillasilkkinen kypärämyssy

merinosilkki_lapsi_luva_1800x1800_ec3dc4f3-6005-49b4-8036-eff1514cf0a6_700x.webp&width=280&height=500
Ohut, sileä ja joustava alushuppu jossa materiaalina 85% merinovillaa ja 15% silkkiä. Materiaalien ansiosta hupun käyttömukavuus on erinomainen. Villainen huppu pysyy mukavan tuntuisena myös hieman kosteammassa ja se lämmittää sopivasti koko pään alueelta. Joustava huppu myötäilee päätä puristamatta..
Hinta: 29.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »