Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Arctic Circle merinovillapipo



Laadukas kotimainen merinovillapipo. Pipossa ei ole saumoja, vaan siinä kavennukset tehdään samaan tapaan kuin käsin neulotussa. Siksi pipo joustaa koko neuleen alalta ja istuu mukavasti päähän kuin päähän.

Malliltaan pipo perinteinen veneilijän pipo. Valmistettu Suomessa. Värisävyissä pientä vaihtelua lankaerien välillä.

Materiaali: 100% merinovilla

Hinta:29.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta (835)6 kpl
Punainen12 kpl
Tummansininen (807)6 kpl
Valkoinen7 kpl
Tummanvihreä / Metsä (1217)8 kpl

Suosittelemme myös

Merinovillasormikas, musta

villa_sormikas_-_musta_-_muokattu.jpg&width=280&height=500
Merinovillasormikas
Kotimainen istuva ja joustava perinteinen neulottu sormikas. Istuvuus ja ohut neulos mahdollistavat tarkankin työskentelyn. Valmistettu 100% villasta, joten erinomainen alushanska rukkaseen, takuuvarmasti lämmin. Villan hyvien ominaisuuksien ansiosta lämmittää myös kosteana. Hieman..
Hinta: 14.75 €

MFH merinovillasukka, eri värejä

mfh_merinosukka_oliv1.jpg&width=280&height=500
Keskipaksu merinovillasukka froteepohjalla. Pehmeä merinosukka ehkäisee hiertymiä ja pitää jalat lämpimänä ja kuivana ulkoilmaharrasteissa. Malliltaan sukka on päältä ohut ja pohjasta paksu. Pohjan lenkkineule pehmentää askelta ja antaa lisäeristettä kylmää maata vastaan. Materiaali on joustavaa joten..
Hinta: 9.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »