Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Merinovillasormikas, musta

Merinovillasormikas

Kotimainen istuva ja joustava perinteinen neulottu sormikas. Istuvuus ja ohut neulos mahdollistavat tarkankin työskentelyn. Valmistettu 100% villasta, joten erinomainen alushanska rukkaseen, takuuvarmasti lämmin. Villan hyvien ominaisuuksien ansiosta lämmittää myös kosteana. Hieman lämpimimmillä keleillä tosi mukava ja hengittävä käsine ihan ilman päällyshanskojakin. 

Koot joustavia, joten jos olet rajalla voit valita pienemmän vaihtoehdon. 

Materiaali 100% merinovilla.

Hinta:14.75 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S4 kpl
M5 kpl
L9 kpl

Suosittelemme myös

LapLap Outdoor merinopipo

laplap_villapipo1.jpg&width=280&height=500
Siisti taittoreunainen pipo laadukkaista materiaaleista. Joustavasta neuleesta valmistettu pipo on lämmin ja mukava päässä, se pysyy paikallaan napakasti puristamatta. Merinovillan ja akryylin seos tarjoaa pehmeän tuntuman ja erinomaisen käyttömukavuuden myös kosteissa olosoissa tai aktiivisessa liikunnassa..
Hinta: 22.90 €

Saapassyylinki, huopa, varrellinen malli (100% villa)

villasyylinki_pitka_100villa.jpg&width=280&height=500
Saapassyylinki, huopa, varrellinen
Lämmin syylinki saappaaseen tai muuhun jalkineeseen. Se mukautuu jalan muotoihin ja pysyy hyvin paikoillaan. Syylinki imee tehokkaasti sukista tulevan kosteuden ja pitää alla olevat sukat kuivina ja lämpiminä. Huopa eristää tehokkaasti kosteanakin, joten se soveltuu..
Hinta: 49.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »