Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

LapLap mönkkäri-sormikas, Cordura



LapLap mönkkärihanska

Vahva ja kulutuskestävä Cordura sopii kaikkin hommiin, joissa pukineen materiaali joutuu hankaukselle alttiiksi. Otteen pitoa ajovälineen kahvoista parantaa kämmenten nahkavahvike. Sopii monipuolisesti kaikenlaisiin ulkoilmaharrastuksiin.

Kevyt Thinsulate-eristetty hanska sopii kylmille keleille, kevääseen ja syksyyn. Tämä ei kuitenkaan ole aivan tunnoton tumppu vaan otteeseen saa sopivasti herkkyyttäkin. 

Cordurahan on tunnettu kestävyydestään ja suosittu mm. reppumateriaalina ja ajo-asuissa.

Hinta:15.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S17 kpl
M15 kpl
L34 kpl
XL42 kpl
XXL18 kpl

Suosittelemme myös

Mil-Tec Army-sormikas

miltec_armysormikas_oliv1.jpg&width=280&height=500
Mil-Tecin army-hanska normaalilla varrella. Kämmenselkä joustavaa polyamidi-elastaani -neuletta, vahvikkeet polyuretaania. Kämmen ja otepuoli hyvän otteen antavaa nahkamaista keinomateriaalia. Kämmenessä ja peukalohangassa lisävahvike samasta materiaalista.
Väri on hyvin maastoutuva oliivinvihreä ja..
Hinta: 17.50 €

Brittiläinen nahkasormikas, ylijäämä

britti_nahkasormikas.jpg&width=280&height=500
Brittiläinen nahkasormikas
Brittien armeijan nahkasormikas viileään säähän. Ulkokuori kokonaan kestävää nahkaa ja sisällä kangasvuori. Ranteessa napakka resori joka pitää roskat ja tuulen ulkopuolella. Istuu käteen todella hyvin. Hyvälaatuisen nahan lisäksi hanskan sisäpuolella on kosteudelta suojaava..
Hinta: 9.90 € - 21.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »