Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Sveitsi rukkaset liipaisinsormella, ylijäämä

Sveitsiläiset nahkakämmenrukkaset liipaisinsormella. Ei ehkä se kaikista fiksuin malli, mutta toisaalta tosi edullinen laatuun nähden. Kämmenen nahka on vahvaa ja hanska pysyy hyvin kädessä. Liipaisinsormi on hieman hassusti laitettu kämmenen sisäpuolelle, mutta ehkä tähänkin tottuu käytössä.

Rukkasen selkämyksessä kevyt tekstiilikuori johon lumi ei pääse helposti tarttumaan. Kämmen, peukalo ja liipaisinsormi vahvaa nahkaa. Ranteessa ja suulla napakka kuminauha. Sisällä teddyvuori.

Mitoitus on melko niukka, joten isompaan käteen nämä voivat olla hieman ahtaat, varsinkin liipaisinsormesta. Hoikempaan käteen oikein kelvollinen rukkanen. Jos et ole varma koosta, valitse isompi vaihtoehto.

Käytettä armeijan ylijäämää.

Hinta:9.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
M2 kpl
L6 kpl
XL3 kpl

Suosittelemme myös

Mechanix The Original, oliivi

mechanix_theoriginal_oliv1.jpg&width=280&height=500
Mechanix käsineet ovat muodostuneet käsitteeksi useissa hyvää otepitoa ja tuntumaa vaativissa harrastuksissa. Monipuolinen ja istuva hanska sopii mm. remonttihommiin, töihin, armeijaan tai vaikka ajohanskaksi. 
Alkuperäinen The Original® malli on kerännyt suosiota useilla eri aloilla jo 25 vuoden ajan..
Hinta: 29.95 €

Axxon kelkkasormikkaat kalvolla

axxon_kelkkasormikas3.JPG&width=280&height=500
Lämmin toppasormikas moottorikelkkailuun ja kylmään säähän.
Pitkävartinen käsine suojaa käden ja estää lumen ja viiman päätymisen takin hihoista sisään. Ranteessa ja hanskan suulla kiristykset. Kärki- ja kämmenosassa pitävä kumipinnoite ja rystysen päälle ommeltu poimu helpottamaan käden sulkemista..
Hinta: 24.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »