Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA nahkakintaat, ylijäämä



SA vuorittomat nahkakintaat, tunnetaan myös nimellä noukkarit. Vahvasta nahasta valmistettuja kintaita käytetään kylmän sään käsineiden uloimpana kuorena, eli näiden alla voi kerrostaa lapasia tai muita käsineitä tarpeen mukaan. Suojaa käsiä viimalta, lumelta ja kosteudelta.

Kaksi mallia: Liipaisinsormella ja ilman. Liipaisinsormelliset vaihtoehdot merkitty lisämerkinnällä (liipaisinsormella)

Liipaisinsormi (oikeassa kädessä) taittuu hanskan päälle tarranauhalla ja se voidaan oikaista käyttöön tarvittaessa. Kintaan suulla kiristysnauha ja erillinen nauha/lenkki josta käsineet saa roikkumaan esim. ranteeseen. Ranteen kiristys tarranauhalla. Huom. tämä ominaisuus vain vaihtoehdoissa joissa lisämerkintä "(liipaisinsormella)".

Mitoitus väljä, alle mahtuu toiset käsineet esim. paksut lapaset.

Hyväkuntoista ylijäämää, varastoinnin jälkiä saattaa esiintyä.

Hinta:19.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
8 (S)1 kpl

Suosittelemme myös

Britti Nomex sormikas, käyttämätön ylijäämä

brit_nomex3sorm_1.jpg&width=280&height=500
Brittiläiset "näppylähanskat", tosin perinteisiin puutarhakäsineisiin verrattuna kovemmasta materiaalista. Näissä on nimittäin käytetty Nomex III palosuojattua aramidineulosta jonka ansiosta käsineet kestävät kuumuutta ja kulutusta erittäin hyvin.
Mallimerkintä näissä on GLOVES CONTACT COMBAT (ARAMID)..
Hinta: 9.95 €

LapLap Rievssat nahkarukkanen irtovuorilla

laplap_rievssat_1.JPG&width=280&height=500
Kovaan menoon soveltuva nahkarukkanen irroitettavalla teddyvuorilla.
Kestävästä nahasta valmistettu rukkanen sopii monipuolisesti talviharrastuksiin laskettelusta kalastukseen ja kelkkailuun. Pitkä varsi suojaa rannetta ja estää lumen sekä viiman pääsyn käsineen sisään. Ranteen kiristysremmin avulla..
Hinta: 39.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »