Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Lasten MFH Assault reppu, 15L, eri värejä



Suosittu Assault reppu nyt myös pienemmässä koossa. Monipuolinen Assault on kestävä ja käytännöllinen valinta eräretkelle, matkoille ja vaikka kouluun. Lapselle tai pienikokoiselle aikuiselle mitoitettu reppu on mukava kantaa ja vahvat materiaalit kestävät kovempaakin retuutusta. Repussa tilava päätasku reilusti avautuvalla vetoketjulla, hieman kapeampi välitasku ja kaksi pienempää etutaskua. Taskujen sisällä on jaottelut esim. kynille. Sivuilla kiristyshihnat joilla repusta saa litistettyä tyhjät pois, hihnoja voi käyttää myös tavaroiden kiinnittämiseen. Lisätukea kantamiseen tuo säädettävä rintaremmi. 

Sivuilla joustavat pikkutaskut jotka on mitoitettu sopivaksi juomapullolle. Reppuun saa kiinnitettyä MOLLE järjestelmään yhteensopivia taskuja ja mukana tulee yksi karabiinihaka sekä avaimenperä. Ylemmän etutaskun tarranauhaan voi kiinnittää haluamiaan tarranauhamerkkejä. Ylälaidassa kantohihna. 

Tilavuus n. 15 litraa. 
Koko: n. 23 x 37 x 22 cm
Paino: n. 750 g

Hinta:39.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Musta7 kpl
Oliivi7 kpl
Woodland1 kpl
Flecktarn3 kpl
CZ953 kpl

Suosittelemme myös

MFH Assault I reppu, 30L, eri värejä

assault_medium_hdtle.jpg&width=280&height=500
Assault I
Repussa yksi iso päätasku jonka vetoketju aukeaa alas asti. Vetoketjussa kaksi vedintä, joten pakkaaminen ja purkaminen on helppoa, tavaran saa otettua käteästi myös pohjalta. Päätaskun jälkeen löytyy toinen korkea mutta kapeampi säilytystila omalla vetoketjullaan. Uloimpana kaksi erikokoista..
Hinta: 49.90 €

Mil-Tec pieni yleistasku, MOLLE

molle_yleistasku_pienipysty_oliv1.jpg&width=280&height=500
Pieni pystytasku MOLLE kiinnitykseen. Läppä voidaan sulkea pistosoljella ja/tai tarranauhalla. Tarranauha voidaan piilottaa kun sitä ei tarvita. Läpän alla kiristettävä lumilukko ja pohjassa vedenpoistoreikä. 
Koko: n. 10 x 8 x 21 cm
Materiaalit: Polyesteri 100%
Hinta: 12.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »