Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Sveitsi M83 kenttätakki, ylijäämä



Sveitsiläinen M83 kevyt maastotakki

Alppimaan kevyt kenttäpusero vuorten rinteiden kukkaniityt mieleen tuovalla Alpentarn- maastokuviolla. Naamiointi toimii erinomaisesti ainakin ruskan aikaan. Voipi olla ihan hyvä myös kallioilla ja niityillä. Erikoisen kuvion ansiosta takki on ihan kivan näköinen pitää myös normaalina kesätakkina.

Takissa isot rintataskut ja pieni hihatasku. Erittäin hyvät kankaat, joten tätä vaatetta on vaikea saada normaalissa kulutuksessa puhki.

Kangas kestävä ja hengittävä 50/50 (puuvilla/polyesteri). Konepesu 60°

Vaihtoehdot ilmoitettu takkiin merkittynä kokona ja suluissa lähin vastaava kirjainkoko.

Armeijan ylijäämää, osa käytettyjä ja osa käyttämättömiä.

Hinta:19.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
52 (L)1 kpl

Suosittelemme myös

Britti AFV miehistön haalari, MTP, ylijäämä

brit_afvhaalari_mtp.jpg&width=280&height=500
Brittiläisellä MTP kuosilla kuvioitu maastohaalari kevyestä ja hengittävästä kankaasta. Vuoriton haalari on suunniteltu panssariajoneuvomiehistön harjoitushaalariksi, mutta siviilikäytössä se sopii monipuolisesti naamiointiin tai työhaalariksi.
Monitaskuinen haalari on leikkaukseltaan sopivan väljä..
Hinta: 69.95 €

Tsekki M95 3-sormi rukkanen, karvavuori, käyttämätön ylijäämä

tsekki_3sormi_m95.JPG&width=280&height=500
Tsekkiläinen M95 maastokuviollinen kangasrukkanen liipaisinsormella. Kuorikangas tiivistä ja kestävää, armeijan tyyliin. Vuori pehmeää keinoturkista. Ranteen kohdalla kuminauha. 
Hanskan simppeli rakenne ja keveys tekevät siitä mukavan kädessä, jopa yllättävän mukavan. Kolmisorminen hanska sopii metsästykseen..
Hinta: 7.50 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »