Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Brittiläinen kevyt kenttätakki/-paita, MTP, käyttämätön ylijäämä



Brittien kevyt palvelustakki/-paita nykyisellä MTP kuosilla. Tosi hyvä kesäiseen touhuiluun, kangas pitää enimmät inisijät irti iholta ollen kuitenkin mukavan ilmava ja hengittävä. Sopii myös alkusyksyn lintujahtiin kun paksu maastoasu on vielä liikaa.

Samaan erään saapui kahta mallia, mutta ei lähdetty erittelemään sillä nämä ovat lähes identtiset. Erona lähinnä kauluksen napituksessa, osassa takkeja kauluksen liepeet voidaan napittaa pystyyn. Alla mallien merkinnät:

JACKET, COMBAT
Multi Terrain Pattern (MTP)

SHIRT, BARRACK, MTP

Käyttämätöntä ylijäämää, saapuivat tehtaan paketeissa.

Materiaalit: 70% puuvilla, 30% polyesteri

Hinta:22.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
160/96 cm5 kpl
160/104 cm4 kpl

Suosittelemme myös

Ranskalainen kenttälakki niskasuojalla, CE camo, käyttämätön ylijäämä

ranska_hellelakki_ce1.JPG&width=280&height=500
Ranskalainen kenttälakki aurinkoiseen säähän. Lippa suojaa kasvot ja takana niskaa suojaava kangas. Kevyt lippis kulkee mukana vaikka taskussa.
Ranskalaiset ovat aina ymmärtäneet tyylikkään pukeutumisen päälle eikä tämä asuste tee siitä poikkeusta. 
Koot ilmoitettu lakkiin merkittynä senttikokona. ..
Hinta: 7.90 €

SA M82 pilottitakki, ylijäämä

sa_ilmavoimien_pilottitakki1.JPG&width=280&height=500
SA M82 vihreä pilottitakki Suomen armeijalta. Se astui palvelukseen vähän Hawk-harjoituskoneiden jälkeen. Draken- ja Mig 21Bis-hävittäjien vielä jyristessä taivaalla. Mukava takki pitää myös vähän vähemmän lennokkaissa hommissa.
Taskuja on viisi. Rintataskut (2 kpl) avautuvat viistosti kohti takin kokopitkää..
Hinta: 69.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »