Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Turkki kevyt kenttätakki, woodland, ylijäämä



Kevyt kenttätakki kesäiseen säähän. Kevyestä puuvillaseos kankaasta valmistettu takki hengittää hyvin, mutta suojaa aringolta ja muilta ulkoisilta haittatekijöiltä lämpimässä säässä.

  • Vetoketjulliset rintataskut
  • Vetoketjullinen hihatasku
  • Tarrapohja hihassa ja rinnassa
  • Hihansuissa nappisäätö
  • Kevyt Ripstop-kangas

Värisävy on hieman samankaltainen kuin Ranskalaisten CCE kuosi, mutta hieman vaaleampi. Kuviosta on jätetty pois normaalisti woodland-tyyppisistä kuvioista löytyvät tummat palat ja ne on korvattu vaaleammilla ruskeilla kohdilla.

Käytettyä armeijan ylijäämää. Yksityiskohdat vaihtelevat yksilöittäin, osa olkapolettipaikoilla ja osa ilman.

Hinta:9.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
43-B (keskipitkä XS)1 kpl
48-B (keskipitkä S-M)1 kpl
51-B (keskipitkä M-L)1 kpl
45-C (pitkä S)2 kpl
48-C (pitkä S-M)1 kpl

Suosittelemme myös

Turkki M2021 kenttätakki fleece-vuorilla, ylijäämä

turkki_m2021kenttatakki_fleece1.jpg&width=280&height=500
Maastokuvioitu kenttätakki viileään säähän. Ulkopinta hengittävää ripstop kangasta ja sisällä fleece-vuori. Ylijäämätavaraksi tämä takki on melko moderni ja hintaansa nähden erittäin hyvä asuste viileään säähän.

Tilava huppu joka voidaan piilottaa kaulukseen
Vetoketjutasku molemmissa hihoissa
Vetoketjulliset..
Hinta: 39.90 €

Turkki kevyt kenttähousu, woodland, ylijäämä

turkki_wlkenttahousu_kevyt1.jpg&width=280&height=500
Kevyt kenttähousut hengittävästä ripstop-kankaasta. Ilmavalla leikkauksella valmistetut housut sopivat hyvin kaikkeen kesäiseen eräilyyn ja rymyämiseen. Värisävy Ranskalaisen CCE kuosin kaltainen, mutta ilman tummia läikkiä.

Ilmava leikkaus
Nappisepalus
Reisitaskut nappiläpillä
Sivutaskut molemmilla..
Hinta: 29.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »