Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Turkki M2021 kenttätakki fleece-vuorilla, ylijäämä



Maastokuvioitu kenttätakki viileään säähän. Ulkopinta hengittävää ripstop kangasta ja sisällä fleece-vuori. Ylijäämätavaraksi tämä takki on melko moderni ja hintaansa nähden erittäin hyvä asuste viileään säähän.

  • Tilava huppu joka voidaan piilottaa kaulukseen
  • Vetoketjutasku molemmissa hihoissa
  • Vetoketjulliset sivutaskut
  • Povitasku vetoketjulla
  • Kiristettävät hihansuut
  • Tarrapohjat molemmissa hihoissa
  • Helmassa kiristys
  • Kaksisuuntainen vetoketju

Värisävy on vaaleanvihreä ja kuvio moderni läikkäkuosi tältä vuosikymmeneltä, ei hullumman näköinen täällä pohjoisenkaan metsissä.

Vaihtoehdot takkeihin merkittyinä kokoina tai mitattuina senttikokoina.
Mitatut senttikoot muodossa: R:xx cm P:xx cm H:xx cm = R rinnanympärys, P pituus hartiasta helmaan, H hihan pituus.

Käytettyä armeijan ylijäämää.

Hinta:39.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
R: 136 cm P: 74 cm H: 61 cm1 kpl

Suosittelemme myös

Turkki M2018 kenttähousut, ylijäämä

turkki_m2018kenttahousu_1.jpg&width=280&height=500
Armeijan ylijäämätuotteeksi harvinaisen modernit kenttähousut Turkin asevoimien valikoimasta. Kevyt RipStop-kankainen housu on kuvitettu vaalealla hiekkakuviolla johon on lisätty vaaleanvihreitä läikkiä. Housut sopivat parhaiten lämpimän sään toimintaan. Käytetty kangas on kevyttä ja leikkas on väljä..
Hinta: 35.90 €

Turkki kevyt kenttätakki, woodland, ylijäämä

turkki_wlkenttatakki_kevyt1.jpg&width=280&height=500
Kevyt kenttätakki kesäiseen säähän. Kevyestä puuvillaseos kankaasta valmistettu takki hengittää hyvin, mutta suojaa aringolta ja muilta ulkoisilta haittatekijöiltä lämpimässä säässä.

Vetoketjulliset rintataskut
Vetoketjullinen hihatasku
Tarrapohja hihassa ja rinnassa
Hihansuissa nappisäätö
Kevyt..
Hinta: 9.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »