Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Villafroteehousu, eri värejä, unisex



Villafroteinen väliasu- ja alushousu

Ihanteellinen vaate talviseen liikuntaan, retkeilyyn ja ulkona työskentelyyn, jossa työskentelyjaksot ja lepojaksot vuorottelevat sekä pidempäänkin paikoillaan oloon. Toimii erinomaisesti vaativassa retkeilyssä, jossa vaatteita ei päästä huoltamaan säännölllisesti.

Sisäpuolella ilmava villainen froteeneulos, jonka ansiosta kosteus pääsee nopeasti pois alapuolelta pintakerrokseen haihtumaan. Säilyttää lämpimyytensä kostuneenakin ja kuivuu nopeasti hikoilemisen päätyttyä. 

Voidaan käyttää suoraan iholla alushousuna tai teknisen kerraston päällä välihousuna.  

Leveä alta froteeneulottu kuminauha pitää housut hyvin ylhäällä.

Unisex malli ilman sepalusaukkoa.

Materiaali villafrotee, 65% villa, 20% polyesteri ja 15% polyamidi.
Konepesu 40 C.

30 pv alin hinta: 29.00 €

Hinta:29.00 €37.90 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
Oliivi XXS1 kpl

Suosittelemme myös

Villahirvi eräsukka, musta

erasukka_villahirvi_musta_-_muokattu.jpg&width=280&height=500
Villahirvi eräsukka
Villafroteepohjainen erä- ja vaellussukka on muotoiltu pysymään paikallaan jalassa ja kestämään kovaa käyttöä. Froteepohja suojaa hyvin hiertymiltä ja villa siirtää tehokkaasti kosteutta pois. Ohut päällysosa hengittää ja poistaa nopeasti kävellessä syntyvää liikaa lämpöä.
Sukka..
Hinta: 12.95 €

Villahousut "Lillehammer", 80% villa

villahousu_lillehammer1.JPG&width=280&height=500
Paksu perinteinen villahousu. Villainen välikerros toimii erittäin hyvin kylmän vuodenajan eräilyssä sekä vesillä liikuttaessa.
Karstavillalangasta valmistettu neulos on kuohkeaa ja erittäin lämmintä. Ilmava neulos luo eristävän ilmakerroksen joka sitoo kehon lämmön vaatekerrosten väliin ja päästää..
Hinta: 69.99 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »