Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

SA M91 t-paita



Bunkkeri Pro Mil - SA M91 t-paita

Suomen armeijan T-paita sopii käytettäväksi ihoa vasten aluskerrastona lämpimänä vuodenaikana (lämpöä yli 10 astetta). Kangas on hengittävää pikee-neulosta ja mukava päällä. Materiaalit kestävät käyttöä ja pesua erinomaisesti.

Mitoitus on varsin reilu ja paidan leikkaus on väljä. "Normaalin" mitoituksen saa valitsemalla pykälää pienemmän koon ja tiukemman paidan ystävät ovat ottaneet parikin kokoa alaspäin.

Tekniset tiedot:

Vasemmassa hihassa arvomerkkipaikka
Väri: Vihreä
Materiaali: 50% Pes, 50% Co

Pesu 60 C

Tuote kuuluu Erärepun omaan BUNKKERI PRO Mil -sarjaan

Bunkkeri Pro -tuotteet on suunniteltu toimimaan kenttä- ja eräolosuhteissa. Mil-sarja noudattaa tinkimättä puolustusvoimain materiaali- ja laatustandardeja. Niihin ei ole tehty omia virityksiä, joten ne näyttävät ja toimivat samoin kuin PV:n originaalit.

Hinta:38.50 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
XS4 kpl
M7 kpl
L9 kpl
XL20 kpl
XXL15 kpl
XXXL11 kpl

Suosittelemme myös

Britti OD NBC suojapuku, käyttämätön ylijäämä

brit_nbc_suojapuku_od1.jpg&width=280&height=500
Hupullinen suojapuku radioaktiivisia, kemiallisia ja biologisia hirvityksiä vastaan. Puvun sisäpuolella hiilikangas joka suojaa käyttäjää likaisia iskuja vastaan. 
Takki
Anorakkimallin takki jossa kiristettävät hihansuut ja helma. Hupun reunassa kiristettävä nyöri joka sulkee hupun esim. suojanaamarin..
Hinta: 49.95 €

Tsekki t-paita, OD, käyttämätön ylijäämä

tsekki_tpaita_oliv1.jpg&width=280&height=500
Vihreä puuvillainen t-paita Tsekkien armeijalta, ihan käyttämättömiä vielä. Perinteinen pyöreäkaluksinen paita on valmistettu 150 g/m² kankaasta joten varsin mukava myös kuumemmalla säällä. Sileä neulos tuntuu mukavalta ihoa vasten ja armeijatyyliin sopivasti paita on erittäin vahvasti mallia "käytä-pese-käytä-pese..
Hinta: 10.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »