Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Masculin Fleece väliasu

Hengittävä fleecekerrasto välikerrokseen. Materiaali soveltuu hyvin aluskerraston päälle kylmyyttä eristämään. kosteus siirtyy helposti seuraavaan kerrokseen ja ihon lähin kerros pysyy näin kuivempana. Aluskerrastoksi sopii parhaiten ohut merino mutta myös tekninen toimii.

Paidan kaulus on mallia kilpikonna. Vetoketju suljettuna se suojaa kaulaa viimalta ja kylmältä mutta on tarvittaessa avattavissa ylimääräisen lämmön poistamiseksi.

Asu on kevyt ja pehmeä - erittäin mukavan tuntuinen päällä.

Hinta:29.95 €

Vaihtoehdot

TuoteVarastosaldo
S2 kpl
L4 kpl
XL6 kpl
2XL3 kpl

Suosittelemme myös

Nahkavyö, 50mm tuplapaksu

ls_nahkavyo_50mm_tuplapaksu.JPG&width=280&height=500
Leveä ja erikoispaksu kotimainen nahkavyö. Vyössä on kaksi kerrosta nahkaa joiden yhteispaksuus on tukevat 6mm. Jämäkkä solki takaa vyön kestävyyden.
Tukeva vyö pitää housut hyvin paikoillaan eikä sitä tarvitse kiskoa kovin tiukalle, mikä tekee käytöstä miellyttävää. Paksu vyö on hyvä myös silloin,..
Hinta: 74.95 €

Sveitsi M83 maastohousut, ylijäämä

sveitsi_m83_maastohousut2.jpg&width=280&height=500
Sveitisiläiset maastohousut mallia TAZ 83. Varsin hyvät reisitaskuhousut mielenkiintoisella Alpenflage maastokuviolla. Punainen maastokuvio herättää huvitusta ja ihastusta, mutta se on jopa melko toimiva syksyiseen maastoon. Jos taas maastoutuminen on toissijainen seikka, nämä pöksyt on varmasti hyvä..
Hinta: 29.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »